banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1337

Kalecik Altınköy’de

banner1357

ALTINDAĞ BELEDİYESİ, ANKARA’NIN KÜLTÜREL DEĞERLERİNİ ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESİ’NDE SERGİLEMEYE BAŞLADI. İLK HAFTANIN MİSAFİR İLÇESİ İSE KALECİK OLDU.

ANKARA 18.09.2020, 10:09
1
Kalecik Altınköy’de
banner1353

Altındağ Belediyesi, Ankara’nın kültürel değerlerini Altınköy Açık Hava Müzesi’nde sergilemeye başladı. İlk haftanın misafir ilçesi ise Kalecik oldu.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın davetiyle Altınköy Açık Hava Müzesi’nde misafir olacak ilçe belediyeleri, kendi yörelerinin kültürel değerlerini Altınköy ziyaretçilerine tanıtacak. Altındağ Belediyesinin ilk haftaki konuğu Kalecik Belediyesi oldu. Kalecik Belediyesinin tanıtım standını Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan ve Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı birlikte açtı.

Ankara’nın her yöresinin tarihi ve kültürel birikim açısından çok zengin olduğu kadar, tarımsal ve besin yönünden de çok zengin olduğunu belirten Başkan Balcı, "Bu zenginliğe sahip çıkmak ve herkese tanıtmak zorundayız. Bu nedenle kentimizin değerlerini Altınköy’de sergilemeye başlıyoruz. İlk misafirimiz Kalecik Belediyesi oldu. Standımızı Kalecik Belediye Başkanımız ile birlikte açtık. Kalecik’in dünyaca tanınan üzümü Kalecik karası ve Kalecik Belediyesinin yöresel unu ’Kalbe un’ başta olmak üzere Kalecik yöresine ait pek çok önemli değeri burada bulmak mümkün. Kendilerine katılımları için çok teşekkür ediyor, herkesi Altınköy Açık Hava Müzesi’ni ziyaret etmeye davet ediyoruz" dedi.

Kalecik standının Pazar akşamına kadar Altınköy Açık Hava Müzesi’nde olacağını söyleyen Balcı, "Önümüzdeki haftalarda da sırasıyla diğer ilçe belediyelerimiz misafirimiz olacak. Hem yöresel birikimlerimizi gözler önüne serecek hem de önemli bir işbirliğine imzamızı atacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)