banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Halk Ekmekten “sağlık” için üretim

Başkentlilerin talep ve isteklerini dikkate alarak hizmet odaklı çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, gıda alerjisi olan vatandaşlar için özel ürünler üretiyor.Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek...

ANKARA 27.12.2018, 11:03
Halk Ekmekten “sağlık” için üretim

Başkentlilerin talep ve isteklerini dikkate alarak hizmet odaklı çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, gıda alerjisi olan vatandaşlar için özel ürünler üretiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, çölyak başta olmak üzere fenilketonüri ve gluten hassasiyeti olan vatandaşların tüketebilmesi sağlıklı ürünler üretiyor. Glutensiz ürünler yoğun ilgi görüyor. Hacettepe Üniversitesi akademisyenleri ile birlikte hazırlanan ürün reçetelerine göre imal edilen ürünler, Halk Ekmek Fabrikası’nın gıda mühendisleri tarafından da kontrol ediliyor. Salı ve çarşamba günleri fabrikada üretimi yapılan glutensiz ürünler, fabrika satış mağazalarında raflardaki yerini alıyor. Glutensiz olarak üretilen ürünler arasında un, ekmek, kurabiye ve çerez yer alırken, yapılan Ar-Ge çalışmaları ile de glutensiz gıdaların çeşitlendirilerek ürün yelpazesinin genişletilmesi hedefleniyor.

Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, glutensiz ürünlerin üretimi ve çeşitliliği konusunda hassas davrandıklarının altını çizerek, “Başkentlilerin sağlığı bizim için hem çok önemli hem de çok değerli. Gerek üretim alanı, gerekse çeşitlilik konusunda yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Glutensiz simit üretimi konusunda da Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Sağlıklı ve güvenilir ürün yelpazemizi artırmayı amaçlıyoruz. Yakın zamanda güzel haberleri kamuoyumuzla paylaşacağız” dedi.
Yorumlar (0)
13°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58