banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Başkan Ertürk, 15 Temmuz Milli İrade Derneği üyelerini ağırladı

banner1357

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Geleceğin Liderleri” programında aralarında 15 Temmuz gazileri, şehit yakınları ve öğrencilerin de olduğu Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği üyelerini ağırladı.Kahramankazan Belediyesi,...

ANKARA 27.12.2018, 09:08
Başkan Ertürk, 15 Temmuz Milli İrade Derneği üyelerini ağırladı
banner1353
banner1375

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Geleceğin Liderleri” programında aralarında 15 Temmuz gazileri, şehit yakınları ve öğrencilerin de olduğu Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği üyelerini ağırladı.

Kahramankazan Belediyesi, Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneğince gerçekleştirilen “Geleceğin Liderleri” programı kapsamında ilçeyi ziyaret eden heyeti ağırladı. Dernek Başkanı Ali İnci’nin başkanlığında Kahramankazan’ı ziyaret eden heyette Sakaryalı 15 Temmuz gazileri ile öğrenciler yer aldı. Program kapsamında Kahramankazan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Programa Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Sakaryalı ve Kahramankazanlı 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler ile Sakaryalı öğrenciler de katıldı.

Programın başında 15 Temmuz gecesi Kahramankazanlıların verdiği destansı direnişin anlatıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon gösterimi salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 15 Temmuz’da ilçede yaşananları ve belediye başkanı seçildiği 2004 yılından bu yana yaşanan değişim ve gelişimi anlattı. Ertürk, 15 Temmuz gecesi yalnızca Türk milletinin değil, aynı zamanda İslam aleminin ve mazlum milletlerin de umudu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını takip eden Türk milletinin 15 Temmuz gecesi darbeci hainlere karşı destansı bir mücadele verdiğini söyledi. Kahramankazanlıların da bu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ateşlediği bu işaret fişeğini takip ettiğini ifade eden Ertürk, “İlçemiz gösterdiği bu destansı mücadele sonucu TBMM tarafından tüm Türk milletinin kahramanlığının sembolü olarak ‘kahraman’ unvanına layık görüldü. 81 il ve tüm Türkiye aldığımız bu unvanın getirdiği sorumluluğu ve bilinci ömrümüzün sonuna kadar taşıyacağız” dedi.

Ertürk, “Burada bu anlamlı program için sizlerle buluşabiliyorsak bunu aziz şehitlerimize ve aramızda bulunan gazilerimize borçluyuz. Allah onlardan razı olsun. Bu salonda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gazilerimize ve şehit yakınlarımızla bir araya geldi. Onun için burada sizleri ağırlamaktan ayrıca bir onur duyuyoruz” diye konuştu.

Sakaryalı gençler, Başkan Ertürk’e başarısının sırrı ve liderlik konularında sorular yöneltti. Ertürk, “2004’te Türkiye’nin en genç belediye başkanı unvanını da alarak belediye başkanı seçildiniz ve Kazan köyü olarak anılan ilçenizi bugün gördüğümüz kadarıyla metropol bir ilçeye dönüştürmüşsünüz” sözleri üzerine, "2001’de Türkiye’nin üzerine bir güneş gibi doğan Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’nin kurucu ilçe başkanlığını üstlendim. Daha sonra 2004 yerel seçiminde belediye başkan adayı odum. 34 yaşında Türkiye’nin en genç belediye başkanı olarak seçimleri kazandım. O günden bu yana geride kalan 15 yılda çalışmalarımızı sürdürdük ve sizin de belirttiğiniz gibi Kazan köyü olarak anılan ilçemizi başkentin metropol ilçeleri arasına sokmayı başardık. Bu aslında gençlerin de umudu olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin gençlere ve gençliğe verdiği önemi gösteriyor. Bu durum gençliğinden bu yana hayatı davası uğruna verdiği mücadele ile geçen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gençliğe verdiği öneme örnek olması bakımından oldukça önemli. Seçilme yaşının 18’e indirilmesi de bunun bir göstergesi. Hiçbir şey imkansız değildir. Kendinize güvenin, çok çalışın, azmedin, inanın" dedi.
Yorumlar (0)