banner1365

banner1345

Uluslararası Öğrenme, Öğretim ve Eğitim Araştırmaları Kongresi Amasya’da Başladı

banner1357

Amasya Üniversitesinin koordinesi ve ev sahipliğiyle Gümüşhane Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, International Balkan University ve Universitatea Din Pitesti işbirliğiyle gerçekleştirilen ’Uluslararası Öğrenme, Öğretim ve Eğitim Araştırmaları...

AMASYA 07.09.2018, 10:01
Uluslararası Öğrenme, Öğretim ve Eğitim Araştırmaları Kongresi Amasya’da Başladı
banner1353

Amasya Üniversitesinin koordinesi ve ev sahipliğiyle Gümüşhane Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, International Balkan University ve Universitatea Din Pitesti işbirliğiyle gerçekleştirilen ’Uluslararası Öğrenme, Öğretim ve Eğitim Araştırmaları Kongresi(ILTER)’ başladı.

Açılışa Vali Dr. Osman Varol, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek başta olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok akademisyen, araştırmacı, eğitici, öğretmenler ve öğrencilerin katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu kongre hakkında bilgi verdi. Kongrenin ülke bilimine katkıda bulunacağını belirten Vali Varol, dünya genelinden birçok katılımcının ilde misafir olacağına değinerek bu durumun ilin tanıtımına katkıda bulunacağına da işaret etti.

Varol, özellikle öğretmenlerin eğitime sunacağı katkıların önemine ve bunun eğitim en kritik ayaklarından bir tanesi olduğunu söyledi.
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16