doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey izosam bilgi

Altıparmak’tan Gençlere Övgü, ‘Gelecek Vaat Ediyorlar’

Altıparmak'tan Gençlere Övgü, 'Gelecek Vaat Ediyorlar'
Daha Fazla Göster

Altıparmak’tan Gençlere Övgü, ‘Gelecek Vaat Ediyorlar’ Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, altyapı oyuncularının gelecek vaat ettiğini ve 3 ya da 4 oyuncunun ileride A takıma çok faydalı olacağını söyledi

GÖRME İMKANI OLDU

Tecrübeli çalıştırıcı, hem altyapı oyuncularını, hem de yeni transferlerin neler yapabildiklerini görme adına yapılan hazırlık maçının verimli geçtiğini belirterek, “Özellikle altyapı ile kaynaşma anlamında çok yararlı bir hazırlık maçı oldu. Uzun süredir A takım ile altyapının maç yapmaması beni üzdü. Çünkü kendi altyapısı ile bir takımın maç yapmaması bana enteresan geldi. Ama biz yaptığımız maçta hem yenileri hem de gençlerimizi görme imkanı bulduk” dedi.

3-4 OYUNCU VAR

Teknik adam, altyapıdan 3 veya 4 oyuncunun A takımda ileride çok faydalı olacağını belirterek, “Bizim için rakibin büyüğü küçüğü olmaz. Biz oyuncularımıza bunu söylüyoruz. Görev alan bütün oyuncular oynadıkları süre boyunca güzel mücadele etti. Altyapıdan da da özellikle 3 ya da 4 oyuncunun bize ileride çok faydası olacağını da gördük. Bu anlamda hem bizim için hem altyapı için çok anlamlı bir hazırlık karşılaşması oldu”diye konuştu.

MESAJI VERDİK

İlk 45 dakikada Nurullah, ikinci yarıda da Aykut’un U-19 takımının kalesini koruması ile ilgili ise Altıparmak, “Burada çocuklara şu sinyali vermek istedik. ‘Siz de yarın bizimle oynayabilirsiniz’ demekti. İleride belkide hazırlık maçlarında onların arasına abilerini verip onlarla oynayacaklar. Bizim onlara mesaj vermemiz gerekiyordu ve biz de bu mesajı verdik. A takımının hepsine açık olduğunu net bir şekilde onlara göstermiş olduk” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir