doğa samsun surucu kursu duru
       
5s arslan Mega Halı

Altın Fiyatlarıyla İlgili Flaş Açıklama! Bugün Belli Olacak

Altını Olanlar Altın Almak İsteyenler Dikkat! Altın Yeniden Yükselişe Geçti!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Fiyatlarıyla İlgili Flaş Açıklama! Bugün Belli Olacak Küresel piyasalar ABD ekonomisindeki enflasyon verisinin ne olacağı konusunda beklemeye geçerken ons altın fiyatları da beklentiler dahilinde fiyatlanmaya başladı.

ABD’de açıklanacak olan enflasyon oranı küresel ekonomilerin yön bulmasında önemli rol oynuyor. Dev ABD ekonomisindeki enflasyonda oluşan yükseliş beklentisi piyasaları hareketlendiriyor. Analistler enflasyonda yükseliş bekliyor ve verinin açıklanmasının ardından altın fiyatları üzerinde karışık etki görülebileceğini belirtiyorlar.

Enflasyonun yüksek gelmesi halinde altına yatırımın artacağı beklentisi varken bir yandan da Fed’in tahvil alımını azaltmayı tartışacak olması farklı dinamikleri tetikleyebileceğine değinen analistler karışık seyre karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.

ALTIN DENGEYE GELİYOR

Altın 1900 dolar seviyesinde denge bulmaya çalışsa da sert satış dalgaları etkisini sürdürüyor. Uluslararası piyasalarda ons altın fiyatı 1900 dolar seviyesinin hafif üzerini test ettikten sonra yine düşüş yaşadı. Ons altın gün içinde en düşük 1895 dolar, en yüksek 1903 dolar seviyesini gördü. Gram altın ise 526 lira seviyesinde işlem görüyor.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir