doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Alkole Yine Zam Yolda!

Alkole-Yine-Zam-Yolda!
Daha Fazla Göster

Alkole Yine Zam Yolda! Geçtiğimiz hafta biraya gelen zammın ardından alkole bir zam daha göründü. Sosyal medyadan açıklama yapan Özgür Aybaş, kur farkından dolayı yüksek alkollü içecekler grubuna daha büyük bir ÖTV zammı geleceğini söyledi. Fiyat değişikliğinin önümüzdeki günlerde etiketlere yansıması bekleniyor. Türkiye’de döviz kurlarındaki yükseliş alkol fiyatlarını da etkiledi.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Zam haberini Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından duyurdu. Aybaş, kur farkı zam geçişinden dolayı alkole daha büyük ÖTV zammının geleceğini duyurdu.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE FİYATLARA YANSIYACAK

Aybaş, yüksek alkollü içecek grubunda yer alan içkilere yansıtılacak zammın önümüzdeki günlerde fiyatlara yansıyacağını bildirdi. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Yeni Rakı hariç birçok ürüne zam yapıldığını belirtirken, daha büyük zamların da yolda olduğunu söyledi.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti.

Yeni Rakı hariç birçok ürüne zam yapıldığını belirten Aybaş, daha büyük zamların geleceğini de söyledi.

Aybaş, “Zamlar hayırlı olsun yeni rakı hariç çoğu ürünlere kur farkı zam geçişi oldu, önümüzdeki günlerde daha büyük ÖTV zammı kapıda” diye belirtti. Aybaş, iki gün önce de, “Rakı, viski ve votka zamlarına hazır mıyız?” şeklinde bir mesaj atmış, zamların sinyalini vermişti.

BİRAYA ZAM GELMİŞTİ

Geçen hafta da bazı ithal biralara zam gelmişti. Söz konusu zammı, yine Aybaş duyurmuştu. Aybaş, “Diğer firmaların ithal ürünlerinde önümüzdeki günlerde zam geçişi bekleniyor. Umarım gelmez” demişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir