doğa area duru
 
5s dikey arslan bilgi

Alkışlar Cemil Başkan’a! O Genç Kızdan Mesaj Var

alkislar-cemil-baskana
Daha Fazla Göster

Alkışlar Cemil Başkan’a! O Genç Kızdan Mesaj Var Atakum İlçesi’nde yaşayan bir genç kızın destek çağrısını yanıtsız bırakmayarak gönüllere taht kuran Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, genç kızın isteğini yerine getirdi

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, bir genç kızın, kendisine ait el emeği ürünlerini satabilmek için yaptığı çağrıya kayıtsız kalamadı. Genç kıza sosyal medyadan destek veren ve Kadın El Pazarı’nda yer tahsis edeceğini ifade eden Başkan Deveci’nin bu davranışı vatandaşların takdirini topladı. Çok sayıda vatandaş Başkan Deveci’nin bu davranışından övgü dolu sözlerle bahsederken, genç kızın ev kirasını ödemek ve burs vermek istediklerini belirterek adeta bir destek zinciri oluşturdu.

aleyna ksoe Ana Manşet

SÖZÜNÜ TUTTU

Sözünü tutan Başkan Deveci, Kadın El Pazarı’nda genç kıza yer tahsis etti. Atakum Kadın El Pazarı’nda stant açan genç kız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Başkan Deveci’ye teşekkürlerini ileterek, “Cemil Deveci Başkanım, stant başındayım sayenizde, tekrardan teşekkür ederim, yolu düşen herkesi Denizevleri sahile bekliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Deveci bu mesaja karşılık genç kızı ziyaret edeceğini belirterek, “Bol kazançların olsun güzel kızım, ilk fırsatta yanına uğrayacağım” dedi.

NE OLMUŞTU?

Aleyna Köse isimli genç kızın sosyal medyadan Atakum Belediyesi’ne, “Öğrenciyim. El yapımı takılarımı pazarda satıp harçlığımı çıkarmak istiyorum. Fakat pazar tezgah kirası bile o kadar pahalı ki. En azından kira ücretini çıkarabilene kadar satış yapmama izin verilse devamında yasal devam etsem benim içim mükemmel olur. Lütfen yardımcı olun” çağrısının ardından Başkan Deveci harekete geçerek, “Sevgili kızım Aleyna, Mesajını okurken çok duygulandım. Atakumlu kadınların el emeğini ekonomik bir değere dönüştürmesi için kurduğumuz ve haftada 2 gün hizmet veren Kadın El Pazarı’nda yerin hazır. Arkadaşlarımız sana bir numara gönderecek. Yolun bahtın açık olsun güzel kızım” ifadelerini kullanmıştı.

cemil deveciaa5 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir