Akın Üner’e yeni görev

Akın Üner e yeni görev
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akın Üner’e yeni görev Merkezi Bursa’da olan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu’nda (BRTK) yeni seçilen yönetim kurulu görev dağılımı yaptı.

 

Türkiye ve Balkanlar’da faal 300’den fazla Balkan derneğinin ve 10 federasyonun çatı örgütü niteliğindeki BRTK’nın genel başkan yardımcılığı görevine Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) temsilcilerinden Akın Üner getirildi.
Ataları Yunanistan’dan 1924 mübadelesiyle Türkiye’ye gelen Balkan Türkleri’nden olan Akın Üner, aynı zamanda Rumeli kültürü ve tarihine dair yazdığı romanlarla biliniyor.
Akın Üner’in BRTK’nın medya ile ilişkilerinden sorumlu olacağı ve basın sözcülüğü görevini yürüteceği belirtiliyor.
BRTK yönetiminde Genel Başkan Yardımcısı Akın Üner dışında, KARDEF’in temsilcisi daha görev aldı. Buna göre, Sinop Mübadele Derneği başkanı Kenan Aral, Genel Sekreter Yardımcısı olurken Samsun Mübadele Derneği Başkanı Olcay Yanık da yönetime girdi.
Konu hakkında sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yapan Akın Üner, “Güven ve desteklerinden dolayı Konfederasyon Başkanı Sabri Mutlu ve Federasyon Başkanı Salih Meriç’e teşekkür ediyorum. Hemşehri camiasına en iyi biçimde hizmet ederek gösterilen güvene layık olmaya çalışacağım.” Dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir