Brent petrol ve dolar kurundaki hareketlilik nedeniyle akaryakıt haberlerine zam haberleri peş peşe geliyor. Motorine bu gece yeniden 87 kuruş geldi. Gelen son zamla birlikte motorin 11 Ağustos'tan bu yana 4,48 lira zamlanmış oldu. Peki 25 Ağustos Perşembe Samsun'da motorin benzin fiyatları ne kadar oldu? Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? İşte detaylar...

Geçen hafta yüzde 10 düşüş yaşayan brent petrol, Rusya'nın ihracatındaki kesintiler, büyük üreticilerin üretimi kısma ihtimali ve ABD'deki bir rafinerinin kısmen kapatılması nedeniyle artan arz sıkıntısı endişeleri ile bugün 101 doların üzerine yükseldi. Dolar/TL kurunun da 18,20 seviyesine yaklaşmasıyla akaryakıt fiyatlarına zam haberi geldi. Motorin litre fiyatına bugün uygulanan 95 kuruş zammın ardından motorine 87 kuruş daha yeni bir zam daha geldi.

0x0-akaryakit-fiyatlari-degisiyor-mazot-fiyati-icin-zam-geliyor-benzin-ve-motorin-fiyatlari-ne-kadar-olacak-1660476798969

MOTORİNE ZAM GELDİ

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde motorine 87 kuruşluk yeni bir zam geldi. Bu zamla birlikte motorin fiyatlarında son iki haftada beşinci kez artışa gidilmiş olacak. Motorine 11 Ağustos’ta 82 kuruş, 18 Ağustos’ta 77 kuruş, 20 Ağustos’ta 1 lira 7 kuruş, 25 Ağustos’ta 95 kuruş zam uygulandı.

benzin ic

İŞTE SAMSUN'DA GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI (25 AĞUSTOS PERŞEMBE)

SAMSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında asgari ücret mesajı! Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında asgari ücret mesajı! Asgari ücret zammı ne kadar olacak?

Benzin: 21,36
Motorin: 26,23

HAZİRAN AYINDA REKOR

Petrol ve kur etkisiyle akaryakıt fiyatları Haziran ayında rekor seviyelere çıkmıştı. Benzin 27,50 TL'yi aşarken motorin 30 TL'yi bulmuştu. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.