Akaryakıtta petrol ve dolar kurundaki gelişmeler beraberinde indirimi gündeme getirmişti. Dün motorine yapılan 2,10 TL'lik indirimin ardından yarından geçerli olmak üzere motorine 81 kuruş zam yapılması bekleniyor. İşte detaylar...

2022 YKS tercih sonuçları açıklandı! 2022 YKS tercih sonuçları açıklandı!

Akaryakıt fiyatları için vatandaşların merakla beklediği son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Petrol ve dolar kurundaki hareketlilik akaryakıt fiyatlarını düşürdü. Petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte bugünden geçerli olacak şekilde motorin grubunda 2,10 TL'lik bir indirim yapıldı.

MOTORİNE ZAM BEKLENİYOR

Yapılan indirimin sevinci kısa sürdü, bir zam haberi daha geldi. Motorin fiyatlarına 9 Temmuz Cumartesi günü 81 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Benzin grubunda ise bir değişiklik beklenmiyor.

BENZİNE YÜZDE 225, MOTORİNE YÜZDE 264 ZAM

​Üst üste gelen zamlar sonrasında asgari ücret ile sadece 3 depo yakıt doldurulabiliyor. 20 Aralık öncesi dolar/TL kuru yüzde 65 değer artışı ile 18 lira seviyelerine yükseldiği dönem brent Petrol fiyatı yüzde 10 düşüş yaşamıştı. O tarihte benzin bir önceki aya göre yüzde 29, mazot ise yüzde 26 zamlandı. 20 Aralık sonrası dolar kurunun 11 TL seviyelerine geri çekilmesi ve brent petrolün bir ay öncesine göre yüzde 6 değer kaybetmesine rağmen benzin bir ay öncesine göre yüzde 38, motorin yüzde 40 zamlandı. Bugün ise benzin 27,63 TL, motorin ise 30 TL’den satılıyor. Böylece son 7 aydaki artış oranı benzin litre fiyatı için yüzde 225, motorin litre fiyatı içinse yüzde 264 oldu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.