CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun'daki kadın muhtarlarla buluştu CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun'daki kadın muhtarlarla buluştu

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Peki motorin fiyatları ne kadar oldu, kaç TL? İşte 2 Aralık Cuma Samsun'da (mazot) motorin fiyatları ve benzin fiyatı…

BU GECE YARISINDAN İTİBAREN ZAM GELİYOR

Son dönemde art arda gelen indirim haberlerinin ardından bu kez araç sahiplerinin keyfini kaçıracak okkalı bir zam yolda. 3 Aralık Cumartesi gününden itibaren motorin fiyatlarına 1 lira 16 kuruş zam geliyor. Benzin fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

SAMSUN'DA GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI (29 KASIM 2022 SALI)

Samsun
Benzin fiyatı: 20.45 TL/LT    
Motorin fiyatı: 22.77 TL/LT    
LPG: 10.95 TL/LT

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.