2022’de küresel petrol fiyatlarının yükselmesi ve dolar kurunun rekor seviyelere çıkmasıyla yurt içi akaryakıt fiyatlarında rekor artışlar olmuştu. Ancak yurt dışı ürün fiyatlarındaki düşüşler benzin litre fiyatı için indirimi beraberinde getirdi. Petroldeki düşüşün etkisiyle salı gününden itibaren 67 kuruş zam bekleniyor. İşte Samsun'da güncel benzin ve motorin fiyatları

akaryakit-benzin-motorin-1710

BENZİNE YENİ ZAM GELİYOR

Benzinin litre fiyatına salı gününden itibaren 67 kuruş zam bekleniyor. Motorin grubunda fiyat değişikliği öngörülmüyor.

akaryakit-1.jpg-2.jpg-2.jpg-2-1

İŞTE SAMSUN'DA GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI (14 OCAK CUMARTESİ)

SAMSUN

Benzin fiyatı: 20.03 TL/LT
Motorin fiyatı: 22.54 TL/LT
LPG: 11.03 TL/LT

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

akaryakıt fiyatları-1

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.