Son olarak, 1 lira 55 kuruş indirim gelen benzine yeniden indirim geliyor. 19 Temmuz Salı gününden itibaren benzinin litre fiyatına 96 kuruşluk indirim yapılması bekleniyor.

Akaryakıtta fiyatlar değişiyor! Önce iptal, sonra zam Akaryakıtta fiyatlar değişiyor! Önce iptal, sonra zam

Brent petrol ve döviz kurundaki değişkenlikler akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Benzine en son 14 Temmuz'da 1 lira 55 kuruşluk indirim gelmişti. Son açıklamalara göre, 19 Temmuz Salı gününden itibaren benzinin litre fiyatına 96 kuruşluk bir indirimin gelmesi bekleniyor. Motorinde ise fiyat değişikliği yok. 

DÜN DÜŞTÜ BUGÜN YÜKSELDİ 

ABD Merkez Bankası'nın agresif bir faiz artışına gitmeyeceğine yönelik olan beklentiler brent petrolü olumlu etkiledi. Mart ayından bu zamana kadar en düşük seviyesine dün ulaşan brent petrol, bugün artış gösterdi. Brent petrol yeniden 100 doların üzerine çıktı.

AKARYAKIT FİYAT HESAPLAMASI NASIL YAPILIYOR?

Türkiye'nin de içinde bulunduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasıyla birlikte dolar kurundaki değişiklikler de baz alınarak rafineriler tarafından akaryakıt fiyat hesaplaması yapılıyor. Hesaplamalar sonucunda fiyatlar, dağıtım firmaları ve rekabet sebebiyle şirketler ve şehirlere göre değişiklik gösterebiliyor. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.