AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Ağustos ayı, ne kadar önemli bir mücadeleye 100 yıl önce sahne olduğunu bize bir kez daha hatırlatması açısından çok önemlidir." dedi.

Samsun'da sosyete pazarına akın ettiler! Samsun'da sosyete pazarına akın ettiler!

Karaaslan, yaptığı açıklamada, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 26 Ağustos'ta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle başlayıp, 30 Ağustos'ta büyük zaferle sonuçlandığını hatırlattı.

"ZAFER AYI OLARAK ADLANDIRABİLİRİZ"

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin üzerinden 100 yıl geçtiğine işaret eden Karaaslan, "Bugün bu coşkuyu, bu gururu, ecdadımızın bize emaneti olan bu vatan topraklarını yüceltmenin değerini bir kez daha anlıyoruz. Aynı zamanda dün Malazgirt ve Ahlat'taydık. 1071'in de 951. yıl dönümüne Sayın Cumhurbaşkanımız ile şahitlik ettik. Ecdadımızı rahmet ve dua ile andık. Aynı zamanda Büyük Taarruz emrinin 100. yılının bugünlerde kutlanması nedeniyle ağustos ayını, Türk milleti için zaferler ayı olarak adlandırabiliriz. Ağustos ayı, ne kadar önemli bir mücadeleye 100 yıl önce sahne olduğunu bize bir kez daha hatırlatması açısından çok önemlidir." ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.