doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

AK Parti Samsun Milletvekili Yılmaz, O Kanun Teklifini Değerlendirdi ‘Amaç Herkesin Faydalanılması’

AK-Parti-Samsun-Milletvekili-Yılmaz,-O-Kanun-Teklifini-Değerlendirdi-'Amaç-Herkesin-Faydalanılması'
Daha Fazla Göster

AK Parti Samsun Milletvekili Yılmaz, O Kanun Teklifini Değerlendirdi ‘Amaç Herkesin Faydalanılması’ AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren kanun teklifiyle sistemden daha fazla faydalanılmasının amaçlandığını belirtti

WhatsApp Image 2021 10 22 at 18.34.17 Samsun

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen, Kooperatifler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, kanunla kooperatif sisteminden daha fazla faydanılmasının amaçlandığını söyledi.

TBMM’DE KABUL EDİLDİ
Kooperatifler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Bakanlıkça bazı kıstaslar dikkate alınarak belirlenen kooperatif ve üst kuruluşları dış denetime tabi olacak. Ticaret Bakanlığı, tüm kooperatif ve üst kuruluşlarının, kooperatifçilik hizmetlerine elektronik ortamda eriştiği ve merkezi veri tabanının yönetildiği Kooperatif Bilgi Sistemi kuracak. Karaı değerlendiren AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

HERKES FAYDALANACAK
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yılmaz, “Gazi Meclisimizde çiftçilerimizin, esnafımızın, kadınlarımızın ve engellilerimizin kooperatif sisteminden daha fazla faydalanması amaçlanan “Kooperatifler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” kabul edilerek yasalaştı. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir