AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 20 Ocak 1989 tarihinde meydana gelen 'Kara Gün' olarak anılan Samsunspor kafilesinin geçirdiği elim trafik kazası sonucu hayatını kaybeden futbol şehitlerinin ölüm yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

"ACISI HALA İÇİMİZDE"

Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi;  "20 Ocak 1989 tarihi yüreğimizde büyük acıların yaşandığı yıl olarak yer almıştır. 35 yıl önce Samsunspor'umuzun geçirdiği elim kaza ülkemizi, hepimizi yasa boğmuştur. Samsunspor kafilesinin Havza'da geçirdiği kazada teknik direktörümüz Nuri Asan, futbolcularımız Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve takımımızı Malatya’ya götüren otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmiştir. Acısını hala içimizde yaşadığımız bu elim kazadan sonra Samsunspor’umuz manevi olarak çok yıpranmıştır. Rabbim böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın. 
Kırmızı-Beyaz takımımız renklerine bu kazadan sonra siyah eklemiş, büyük acının izleri formamızda unutulmamak üzere taşınmaya başlanmıştır.
Elim kazada hayatını kaybeden, kalbimizde unutulmaz yeri olan futbol şehitlerimizi ve ebedi hayata irtihal etmiş  Samsunspor'a gönül vermiş herkesi rahmetle anıyorum. Samsunspor hepimizin ortak değeridir. Süper Lig'de büyük bir mücadele veren ekibimize gönülden destek veriyor, başarılar diliyorum."

Samsunspor izinde! Samsunspor izinde!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.