Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Mimar Özlem Maraş, ilçede göreve geldiğinde gerçekleştirmeyi plandığı ve TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Mehmet Muş ile bu konuda görüşmeler sağlayarak hayata geçirilmesi planlanan projenin istihdama da kucak açacağını söyledi.

Samsun'da camları kırdılar araçları yaktılar! 10 kişiye gözaltı Samsun'da camları kırdılar araçları yaktılar! 10 kişiye gözaltı

KADIN ELİ ATAKUM'A DEĞSİN

Maraş, Kanal S Haber Müdürü Gürkan Sarıkaya'nın sunduğu Seçim Vitrini programının konuğu oldu. Projelerinden, saha çalışmalarından ve göreve geldiğinde nasıl bir yönetim anlayışı benimseyeceğinden bahseden Maraş, kadınların siyasetin daha çok içinde olması gerektiğini belirterek, "Kadın eli Atakum'a değsin ama bunu yaparken de işinin ehli insanlar olsun. Cinsiyet ayrımcılığına girmek amaçlı değil, bizlerin de her anlamda güce güç katabileceğimizin bir göstergesi. Sahada insanların farklı bir teveccühü var. Kadının bu işlere elinin değmesi çalışmalar da farklı bir atmosferde ilerliyor. Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir. Listemizde de 5 kadın meclis üyesi adayı var. Atakum'da Cumhuriyet tarihinde hiç kadın belediye başkanı olmamış" dedi. 

SORUNLAR HIZLA ÇÖZÜLECEK

Projelerinden de bahseden Maraş, şunları söyledi: "Aday adaylığı döneminde projelerimizi oluşturmuştuk. Projelerimizi kısa, orta ve uzun vadeli olarak 3 katagoriye ayırdık. Gittiğimiz hemen hemen her mahallemizde yol sorunundan bahsediyorlar. Kırsal kesimlerde imar sorunlarını anlatıyorlar. Trafik yoğunluğundan bahsediyorlar. Bu tür sorunların artık kaldırılması ve çok hızlı çözümlenmesi gerekiyor. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Halit Doğan kardeşimizle kol kola omuz omuza Atakum'a her türlü desteği verecek şekilde senkronize hareket etmek zorundayız. Bilim insanlarımızın içinde olduğu ekip arkadaşlarımızla birlikte projelerimizi hazırladık. Her sene uygulanacak festivaller düzenleme arzusu içindeyiz. Üniversite öğrencilerimizin geldiği sosyalleşme merkezlerinin içinde çay ve kek saatimiz ücretsiz olsun. Öğrencilerimizin çıkış saatinde de akşam çorba saatleri olsun. Hem olanaklardan faydalansınlar, etkileşimde bulunsunlar, derslerini çalışsınlar, sohbet etsinler. Bunu yaparken de projeler üretsinler. O projelerle siz zenginleşirsiniz. Belediyenin içinde çocuk meclisi, gençlik meclisi, kadın meclisi olsun oradan çıkan projeler ufuk açsın.  Ev hanımlarımız, kırsaldaki kadınlarımız üretsinler. Üretirken de satışların çok kolay olması gerekiyor. Belediyenin bünyesinde öyle bir birim açalım ki e-ticaret sistemiyle satışlar yapılsın." 

O PROJE HAYATA GEÇİRİLECEK 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Dr. Mehmet Muş'la özel bir proje üstünde görüştüğünü kaydeden Maraş sözlerine şunları ekledi: "Samsun'u Ankara'da temsil eden Cumhur İttifakımızın 6 değerli ismi var. 2 genel başkan yardımcımız, TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanımız Mehmet Muş bakanımız var. Mehmet Muş bakanımız Samsun için tamamen hizmet verme noktasında bir şans. Kendisiyle projeler üstüne konuştuk. Atakum'un çok uzun süredir beklediği şu an için çok fazla gerçekleşmeyen bir projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Protokollerin hazırlanmasıyla ilgili çok kısa bir süre içinde oluşacağını, bütçede yerinin ayrıldığını kapasitesinin büyütüldüğünü söyleyebiliriz. İnşallah Atakum'a kazandırılacak yerde istihdama da kucak açacak bir kurumla birlikte olacak. Çok yakında bunun müjdesini vermiş oluruz."

NEJLA KAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.