doğa yataks duru
       
5s akın Mega Halı

Ahmet Davutoğlu: ‘Samsun’a Başbakan Olarak Geldiğimde…’

ahmet-davutoglundan-samsun-cikisi-307
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Davutoğlu: ‘Başbakanken Geldiğim Samsun’daki Projelerde İlerleme Yok’ Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Samsun 1. Olağan Kongresi’ne katıldı. Samsun’a ilişkin açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Çiftçimiz feryat ediyor, esnafımız feryat ediyor. Daha önce Samsun’a başbakan olarak geldiğimde ne kadar önemli proje varsa hiçbirinde doğru dürüst ilerleme sağlanmamış” dedi.

ahmet davutoglundan samsun cikisi Ana Manşet

Davutoğlu, Atakum Belediyesi Eğlence Merkezi’nde düzenlenen kongrede yaptığı konuşmada, Kanal İstanbul Projesi’ni eleştirdi.

Kanal İstanbul’un gereksiz bir proje olduğunu öne süren Davutoğlu, “Kanal İstanbul, İstanbul için bir faciadır. Elimizde bunların hepsinin verileri var. Sayın Cumhurbaşkanı İstanbul’u, Marmara Denizi’ni riske edecek dev bir projeyi sürdürmeye çalışıyor.” ifadesini kullandı.

20210703 2 49039827 66661693 Ana Manşet

İLERLEME YOK

Samsun’un iki ovaya sahip olduğuna işaret eden Davutoğlu, “Çiftçimiz feryat ediyor, esnafımız feryat ediyor. Daha önce Samsun’a başbakan olarak geldiğimde ne kadar önemli proje varsa hiçbirinde doğru dürüst ilerleme sağlanmamış. Batı ve doğu çevre yolları projeleri olduğu gibi duruyor. Samsun, dünyanın en önemli lojistik üssü olabilecek şehir. Hala lojistik merkez ile ilgili hatalar olduğunu biliyorum. Ciddi bir planlama yapılmış değil. Samsun-Ankara hızlı tren hattı yapılmış değil.” diye konuştu.

Daha sonra yapılan seçimde Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt, tek aday olarak katıldığı genel kurulda yeniden göreve seçildi.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir