banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

24.10.2018, 08:48 261

Ah sol yanım

Ah sol yanım

Rahat olun, şöyle arkanıza yaslanın.

Okurken bazı cümleler, belki de sizin de sol yanınıza batacak, ama napalım hayat da böyle değil mi?

Az önce geldi, sol yanımın sızladığı haberi. Sızlıyordu çünkü.

Yine sol yanımdan vurulmuştum. Ah bu sol yanım.

Çok çektim bundan, hala da çekmeye devam ediyorum

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk demiş ki,

Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir”.

Atatürk demeye demiş de onun kurduğu partinin bugünkü temsilcileri hala bu veciz sözün değerini anlayamamış, üzülerek söylüyorum ki idrak da edememişler.

Samsun’dan bedenen uzakta kalmak, o muhteşem kentten ruhen uzak kalmak anlamına gelmez.

Antalya’dan dünyaya yayın yapan Kanal V Televizyonu’nda hafta için her sabah canlı olarak yayınlanan 07.30 da başladığım ve saat 10.00 a kadar devam eden “Ali Orhan ile Gündem” programının hem jeneriğinde hem de programı yaptığım masanın en güzel köşesinde, Samsun’daki Atatürk Anıtı’nın  aynısı durmaktadır.

Bu benim gururumdur.

Şimdi gelelim hikayenin özüne, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, dostum arkadaşım Yusuf Ziya Çakır’ın basın açıklamasını okuyunca kendi kendime, “len bizi kimler bekletmedi ki, bir de CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve Genel Merkezin yere göğe sığmayan temsilcilerini bekletmesin”

Biz gazeteciler her zaman bekleriz, beklemek görevimiz, makul bir gecikme nedeni var ise amenna.

Bir de açıklamalardaki gecikme nedenine bakarız, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak’ın özür yerine suçlayıcı açıklamalarını da kaale almayız.

Şimdi anladınız mı neden sol yanım sızlıyor.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunun oturduğu makamda bugün olanların ne yazık ki, yaka rozetçiliğinden başka Atatürkçülükle bağlarının olmadığından sızlar sol yanım.

CHP’li değilim, olmadım da, olmak gibi bir niyetim de yok. Ha şimdi diyenler olacak ki, bak bu da iktidarın yalamalığını yapıyor.

Valla hem vicdanım hem dilim tertemiz.

AK Parti bugün 16 yıldır iktidarda ve bir türlü de gitmiyor ise bunun tek sorumlusunu başta Samsun olmak üzere tüm yurttaki CHP örgütlerinde arayın.

Sanırsınız ki, Samsun’da böyle de Antalya’da çok iyi.

Vallahi yok birbirimizden farkımız ama biz

Deniz Baykal’ın kentlisiyiz.

Burada da aynı durumlar söz konusu, ama CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul çıkıp da, “AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’a bunu yazamazsınız” diye bir cümle asla kurmadı kurmaz da.

Ama Kurtuluş Savaşı’nın ateşinin başladığı Samsun’un il başkanı böyle talihsiz bir açıklama yaparsa demektir ki, hem bulunduğu kentin hem de bulunduğu makamın hala gücünü ve kuvvetini idrak edememiştir.

Başkan Çakır’ın açıklamalarının altına aynen imzayı atarım.

Ve şimdi bir kez daha düşünmenizi isterim.

Bu iktidar 16 yıldır Yusuf Ziya Çakır ve Samsun Cemiyet Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerinin yüzünden mi yerinde.

Benim yüzümden mi?

Yoksa…

Beceriksiz muhalefetin mi?

Yorumlar (0)
27°
az bulutlu
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:00
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09