banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Ağrı İl Müftülüğü “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” toplantısı yaptı

banner1357

Ağrı İl Müftülüğü “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle yapılacak faaliyetler ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın personele yönelik bilgi ve talimatlarının ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi.Nezahat...

AĞRI 14.07.2018, 13:28
Ağrı İl Müftülüğü “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” toplantısı yaptı
banner1353
banner1375

Ağrı İl Müftülüğü “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle yapılacak faaliyetler ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın personele yönelik bilgi ve talimatlarının ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi.

Nezahat Çeçen Konferans Salonunda Ağrı Müftülüğü ’ne bağlı camilerde ve Kur’an Kurslarında çalışan din görevlilerinin katıldığı Temmuz Ayı personel toplantısında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle yapılacak faaliyetler ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın personele yönelik bilgi ve talimatları ele alındı.

Toplantıya İl Müftüsü Tandoğan Topçu, İl müftü yardımcıları, vaizler ve müftülük personeli katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Topçu, Kur’an insana indiğini ve İnsanı merkezine aldığını söyledi.

Tandoğan, “İnsanın dünya ve ahiret saadetini hedeflemiştir. Dolayısıyla Allah Teâlâ’nın bize şeref olarak yüklediği bu vazifeyi layıkıyla yapmamız gerekmektedir. İhmalkârlık harama sevk eder. Her şeyde hırsızlık olduğu gibi görevin hakkıyla yerine getirilmemesi de hırsızlığa girmektedir. 80 Milyonu aşkın nüfusun içerisinde bizim ayrı bir yerimiz vardır. 150 bine dayanan kadromuz vardır. Toplumun gözü kulağı bizdedir. Toplumun bizden beklentileri vardır. Hal ve davranışlarımız beklentileri karşılamalıdır. Kendisi takva olmayanın başkasına takvayı tavsiye etmesi, kendisi hasta olan doktorun başkasını tedavi etmeye çalışması ne kadar mantıklı ve doğru davranış olur onu sizin basiretlerinize bırakıyorum. Görevimiz kutsal, yükümüz ağırdır. Gayretlerimizi günden güne artırmalıyız. Bu nedenle hakiki manada görevimizi yerine getirmediğimiz de bu vebalin altında kalır, ezilir ve hesabını veremeyiz. Ekip ruhuyla Devletin bekası, milletin de birlik ve beraberliği için çok çaba göstermeliyiz" dedi.
Yorumlar (0)