doğa yataks cemre
       
5s izosam bilgi

AFAD Gönüllüleri Ankara’dan Samsun’a Pedal Çeviriyor

AFAD Gönüllüleri Ankara'dan Samsun'a Pedal Çeviriyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AFAD Gönüllüleri Ankara’dan Samsun’a Pedal Çeviriyor AFAD Gençlik ve Spor Kulübü’nden 19 bisikletçi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Ankara’dan Samsun’a bisikletle yola çıkacak.

 

AFAD Gençlik ve Spor Kulübü’nden 19 bisikletçi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Samsun’daki etkinliklerine katılmak için pedal çevirmeye başladı. AFAD Başkanlığı yerleşkesinden bu sabah yola çıkan bisikletçiler Samsun’a ulaştıkları zaman Samsun Valisi’ne AFAD tarafından yollanan Türk bayrağını teslim edecek. 2 gün süren yolculuğun ardından bayrağı teslim eden bisikletçiler daha sonra 19 Mayıs dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere katılacak.

AW321622 02 Samsun AW321622 03 Samsun AW321622 07 Samsun

“400 kilometre olan yolculuk 2 gün sürecek”
Bu yolculuğun en önemli sebeplerinden birinin toplumda afet farkındalığının oluşturulmasına katkıda bulunmak olduğunu söyleyen AFAD Başkanvekili Hamza Taşdelen, “19 tane bisikletçimiz yaklaşık 400 kilometre boyunca pedal çevirecek Samsun’a kadar. 19 Mayıs’ta samsuna erişecekler ve hem AFAD gönüllülüğünün hem de AFAD Spor’un farkındalığı sağlanmış olacak. Şu anda sistemimizde 300 bini aşkın AFAD gönüllümüzün başvurusu yapıldı. Bu sistemi daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Toplumsal farkındalığın önemli bir parçası toplumun tüm kesimlerini bu işin bir parçası haline getirmek. Bizde bunun için bir farkındalık oluşturmak amacıyla pedal sallama niyetiyle yola çıktık. Şu anda 19 adet bisikletçimiz var. Hepsi Türkiye’nin farklı illerinden geldiler. Buradan başlayacak olan yolculuk Samsun’da son bulacak. 400 kilometre olan yolculuk 2 gün sürecek. Buradan yollayacağımız bayrağı Samsun valimize ulaştıracaklar” ifadelerini kullandı.

AW321622 06 Samsun
AFAD’ın Samsun’a yola çıkan bisikletçileri aynı zamanda gençleri “Haydi gençlik, AFAD gönüllüsü ol” sloganıyla spora ve afet konusunda bilinçli olmaları için AFAD gönüllüsü olmaya davet ediyor.

VALİ DAĞLI’YA TESLİM EDİLECEK
Yaklaşık 410 kilometre pedal çevirecek olan gençler, Taşdelen’den aldıkları Türk Bayrağı’nı, 19 Mayıs’ta Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’ya teslim edecek.

Yaklaşık 400 kilometre pedal çevirecek olan sporcular, 2 gün içerisinde Samsun’a ulaşarak, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için düzenlenecek olan etkinliklere katılacak.
AFAD Başkanvekili Taşdelen, “Hem AFAD gönüllülüğünün hem de AFAD Spor’un farkındalığı sağlanmış olacak. Bisikletçilerimiz AFAD Spor’un sporcusu. Türkiye’nin farklı illerinden geldiler buraya. Buradan başlatacağımız yolculuk Samsun’da sona erecek. 2 gün boyunca Samsun’a kadar pedal sallayacaklar. İnşallah buradan göndereceğimiz bayrağı Samsun valimize ulaştıracağız” dedi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir