banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Tümed’ten Muhteşem Bir Kutlu Doğum Gecesi

banner1357

Tüm Eğitim Çalışanları Derneği (TÜMED) tarafından gerçekleştirilen Kutlu Doğum programında manevi duygu yoğunluğu yaşandı.Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Kutlu Doğum programına Müftü Mehmet Ali Öztürkçü, Milli Eğitim...

ADIYAMAN 15.04.2014, 10:53
Tümed’ten Muhteşem Bir Kutlu Doğum Gecesi
banner1353
banner1375
Tüm Eğitim Çalışanları Derneği (TÜMED) tarafından gerçekleştirilen Kutlu Doğum programında manevi duygu yoğunluğu yaşandı.

Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Kutlu Doğum programına Müftü Mehmet Ali Öztürkçü, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen, TÜMSİAD Başkanı Erkan Çakmak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hacı Şimşek başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede, neyzenler unutulmaz bir ney dinletisi sundu. Neyzenlerin ney dinletisi ve şiir dinletisi salonda bulunanların duygusal anlar yaşamasına neden oldu. Gecede Semerkan’ın tanıtım filmi gösterildi.

Gecede TÜMED tarafından daha önceden öğrenciler arasında düzenlenen ‘Alemlere Rahmet Yağdı Canım Peygamberim’ adlı şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı. Ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan şiir yarışmasına 850 öğrencinin katıldığı ve jüri tarafından yapılan değerlendirme sonunda birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye netbook, üçüncüye ise tablet bilgisayar, dördüncüye ise mansiyon ödülü olarak kitap hediye edildi.

TÜMED Başkanı Metin Dönmez, programda yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed (sav) Efendimizden bahsederek, İslam Dini’nin gençliğe verdiği önemine işaret etti.

Metin Dönmez, “Yüce dinimiz gençliğin güzel geçirilmesine çok önem vermiş, geleceğin büyüklerini yetiştirme hususunda hepimize büyük görevler tevdi etmiştir. Asr-ı Saadet’te Resulullah Efendimiz (sav), genç sahabelere büyük önem vermiş, tebliğ ve irşad faaliyetleri dahil, devlet teşkilatının en üst kademelerine kadar her alanda görev vermiştir” dedi.

Derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında da bilgi veren Dönmez, “Manevi değerlerin yaşanması ve yaşatılması, yeni nesillerin bu düstur üzerine yetişmesi, mevzuya bahis konusu olan değerlerimizin özümsenmesi temel ilkemizdir” diye konuştu.

Yorumlar (0)