Büyükaslan, Adıyaman Şantiyeye Döndü

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, belediye tarafından şehrin dört bir tarafında projeler kapsamındaki çalışmalar sayesinde Adıyaman’ın adeta şantiyeye döndüğünü söyledi.Belediyeye bağlı birimlerin yoğun bir şekilde çalışmalarını...

Büyükaslan, Adıyaman Şantiyeye Döndü
Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, belediye tarafından şehrin dört bir tarafında projeler kapsamındaki çalışmalar sayesinde Adıyaman’ın adeta şantiyeye döndüğünü söyledi.

Belediyeye bağlı birimlerin yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, “Göreve geldiğimiz günden bugüne ilimiz için öncelik arz eden konularda çalışmalarımıza başlayarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Yol, asfaltlama, kanalizasyon gibi rutin çalışmalarımızın yanı sıra içme suyu, yeni açılan cadde ve sokaklar, hizmete giren parklarımız, yeni mezarlık camisi, Kalemiz ilimize renk katarken, arıtma tesisi, yeni otogar, eğriçayı parkı, kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu, aqua park, seyir tepesi gibi yerler ise önemli yatırımlarımız arasında yerini aldı.

Doğuda otogar ile o yöndeki mahallelerimizin cadde ve sokaklarının asfaltlanması, kaldırım çalışması, kilitli parke döşemesi ve parklarımız, bilgi evlerimiz, Batı’da eğriçayı projesi, altyapı, asfaltlama ve parklar, kuzeyde çevre yolu, su ishale hattı, asfaltlama, yeni cadde ve sokaklar, seyir tepesi, Güneyde ise Arıtma tesisi, kentsel dönüşüm projemiz. Kısacası şehrin dört bir yanında hizmete konulan ve devam eden projelerimiz sayesinde Adıyaman adete şantiyeye çevrildi.

Adıyaman ili dokuz buçuk yıl süre içerisinde nüfusunu neredeyse ikiye katladı. Özellikle üniversitenin kurulmasıyla birlikte ilimizin batısında ve kuzeyinde gerek nüfus gerekse de yerleşim açısından çok büyük bir büyüme meydana geldi. Yeni yerleşim yerleriyle birlikte, su, kanalizasyon, yol, asfaltlama, altyapı, kaldırım çalışması ve çevre düzenlemesi gibi çalışmalarımızı tamamladık. Bunların yanı sıra yeşil bir Adıyaman için başlatmış olduğumuz ağaçlandırma çalışmaları kapsamında binlerce ağacı toprakla buluşturduk ve Karadağ Ormanlık alanda Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül hatıra ormanı oluşturduk. Büyüyen şehir, artan nüfus karşısında öncelikli olarak bu bölgelere hizmet götürmek önceliklerimiz arasında yer aldı ve buda ikinci bir Adıyaman inşa ettiğimiz anlamına gelmektedir. O nedenle büyük devasa projelerimizin bazıları bu yüzden gecikirken, bazı projelerimiz ise, kamulaştırma noktasında uzadı. Allah’a şükürler olsun birçok engelimizi aştık ve ilimiz açısından önem arz eden projelerimizin bir kısmı bitti, bazıları bitme aşamasına geldi. Hizmetlerimize son hızla devam ediyoruz. Bunların da tamamlanmasıyla birlikte daha modern bir Adıyaman’a kavuşmuş olacağız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826