Samsun’dan O İmama Suç Duyurusu! Özkefeli: ‘İhanete Tanık Olduk’

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’dan O İmama Suç Duyurusu! Özkefeli: ‘İhanete Tanık Olduk’ ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli eski imam Mustafa Demirkan hakkında Atatürk’e hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Ayasofya’da ihanete tanık olduk “dedi.

ADD Samsun Şubesi Ayasofya’da eski imam Mustafa Demirkan’ın Atatürk’e hakaret etmesine tepki gösterip ,suç duyurusunda bulundu. Başkan Işık Özkefeli, eski imamın sözlerinin derinden yaraladığını ifade etti.

63d8f0f6 14ce 492d 951f 204a9f888621 1 Ana Manşet
KABUL EDİLEMEZ
Samsun Adliyesi önünde biraraya gelen ADD Samsun Şubesi üyeleri eski imam Mustafa Demirkan hakkında 5816 Atatürk Aleyhine işlenen suçlar kanunu gereğince Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Başkan Işık Özkefeli, yapılanın kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

f8900a93 6186 408e 947a f941c0571e5d Ana Manşet

TAHAMMÜL KALMADI
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yapılanların kabul edilemez olduğunu ifade eden Başkan Özkefeli, “Ayasofya’da ihanete tanık olduk. Hilafet ve şeriat özlemi içinde olanların, bu hadsizliği ve cüreti nereden nasıl aldıkları bizlerce aşikardır. Öncelikle kamu görevlilerinin cumhuriyetin kuruluş felsefelerine uygun davranmaları gerekmektedir. Bu bölücü üsluba izin verilmesi, Türk milletini Atatürk’ü seven ona inananları yaralamıştır. Bu söylem İstanbul’u ve Türkiye’yi kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çağdaş kazanımlara, laik ve demokratik kazanımlara açıkça meydan okumaktır. Bu saldırılar yaralamakta toplumu kin ve nefrete sürüklemektedir. Atatürk, cumhuriyet ve Türkiye sahipsiz değildir. Artık Atamıza yapılan terbiyesiz saldırılara tahammülümüz kalmamıştır. Bu yüzden yasalar gereğince suç duyurusunda bulunuyoruz “diye konuştu.

Mustafa İNAN

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir