banner1365

banner1345

Turizm Haftası Kutlama Etkinlikleri Adana'da'da Başladı

banner1357

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen “38. Turizm Haftası” kutlama etkinlikleri Adana’da da başladı.Yüreğir Ramazanoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle başlayan Adana’daki kutlama etkinliklerine Vali Hüseyin...

ADANA 15.04.2014, 14:56
Turizm Haftası Kutlama Etkinlikleri Adana'da'da Başladı
banner1353
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen “38. Turizm Haftası” kutlama etkinlikleri Adana’da da başladı.

Yüreğir Ramazanoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle başlayan Adana’daki kutlama etkinliklerine Vali Hüseyin Avni Coş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgün Özarslan, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Dile getirilen konuşmalarda, turizm sektörünün önemine vurgu yapılırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgün Özarslan, Türkiye’nin turizm alanında her geçen yıl biraz daha geliştiğini ve bu gelişmenin önümüzdeki yıllarda de artarak süreceğine dikkat çekti. Özgün Özarslan, Adana’nın sahip olduğu zengin tarihi, kültürel ve turistik potansiyelin değerlendirilmesi konusundaki çalışmalarını da kararlılıkla sürdürdüklerini söyledi.

Vali Hüseyin Avni Coş ise konuşmasında, Adana’da turizmin her çeşidinden yararlanmanın mümkün olduğunu ifade etti. “Karataş ve Yumurtalık sahilleri, yaylaları, sıcak iklimi, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile Adana ilimiz, yakın gelecekte turizmin parlayan bir yıldızı olmaya adaydır” diyen Vali Hüseyin Avni Coş, “Bu noktada, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik’in, Adana’nın ve bölgenin sahip olduğu potansiyeli gün yüzüne çıkarmak amacıyla üstün gayretler sergilediğini ve bizleri motive ettiğini ayrıca belirtmek istiyorum ve Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, çeşitli etkinliklerle yurt genelinde kutladığımız Turizm Haftası’nın, ülkemize ve Adana’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerinden uluslararası yiyecek içecek yarışmalarında dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi verildi. Kentin tanıtım filmi gösteriminin ardından, halk oyunları gösterisi ve halk müziği konseri düzenlendi. Etkinlik el sanatları ürünleri sergisinin ziyarete açılmasıyla sona erdi.22 Nisan tarihine kadar kutlanacak olan Turizm Haftası kutlamaları boyunca, turizm gezileri, konferanslar, yemek yarışması, konserler, bilgilendirme toplantıları ve sergi gibi etkinlikler düzenlenecek.

Yorumlar (0)
17°
sisli
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:20
Güneş 06:45
Öğle 12:24
İkindi 15:23
Akşam 17:54
Yatsı 19:13