doğa yataks duru
 
5s dikey izosam bilgi

Açıköğretim Öğrencileri O Karara Tepkili!

Açıköğretim Öğrencileri O Karara Tepkili!7
Daha Fazla Göster

Açıköğretim Öğrencileri O Karara Tepkili! AÖF, 4 Eylül Cumartesi günü yapılacak bütünleme sınavlarının yüzyüze yapılacağını, sınavlara temaslı ve PCR testi pozitif olanların da girebileceğini ancak bu öğrencilerin ayrı sınıflarda sınava alınacağını açıklamıştı. Öğrencilerden bazıları da bu karara tepki gösterdi

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF), 4 Eylül Cumartesi günü yapılacak bütünleme sınavlarının yüz yüze yapılacağını, sınavlara temaslı ve PCR testi pozitif olanların da girebileceğini ancak bu öğrencilerin ayrı sınıflarda sınava alınacağını açıkladı. AÖF’ün bu kararına tepkiler büyüyor.  AÖF öğrencileri, kayıt sırasında kendilerinden HES kodu istenmediğini öne sürerek, “Mevzuata uyulmuyor. Halkın sağlığı riske atılıyor” diyerek sosyal medyadan tepki gösterdi.  Üniversite yönetiminin örgün eğitim sınavlarını çevrimiçi yapıp AÖF sınavlarını yüz yüze yapmasının adaletsizlik olduğunu söyleyen öğrenciler arasında sınava girmekten vazgeçenlerin de olduğu öğrenildi.

6130a91ae63e8 Güncel

İçişleri Bakanlığı 31 Ağustos’ta 81 ile PCR testi genelgesi gönderdi. Genelgede aşı sürecini tamamlamayan 18 yaş ve üzerindeki kişilerden 6 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitim öncesi PCR testi isteneceği belirtildi. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) ise 4 Eylül Cumartesi günkü bütünleme sınavlarının yüz yüze yapılacağını, sınavlara temaslı ve PCR testi pozitif olanların da girebileceğini ancak bu öğrencilerin ayrı sınıflarda sınava alınacağını açıkladı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir