Minik Toprak’tan Acı Haber! Samsun’da Defnedildi

samsun-toprak-5-hazıran1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Minik Toprak’tan Acı Haber! Samsun’da Defnedildi Koronavirüse yakalanan 8 yaşındaki Toprak, Kovid-19 sonrası gelişen miyofasiyal ağrı sendromundan yaşamını yitirdi. Toprak’ın cenazesi Samsun’da toprağa verildi. Cenaze töreninde gözyaşları sel oldu

MİYOFASİYAL AĞRI SENDROMU
Batman’da görev yapan anestezi uzmanı Dr. Gülsüm Kahveci Kılınç ve dahiliye uzmanı Dr. Şenol Kılınç’ın oğulları Toprak Kılınç, geçen ay Kovid-19’a yakalandı. Toprak, tedavisinin ardından koronavirüsü yendi ancak 4 hafta sonra bölgesel kas-iskelet sistemi ağrısı olarak bilinen miyofasiyal ağrı sendromu gelişti. Toprak’ın Adana’daki hastanede tedaviye alındığı, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün hayatını kaybettiği öğrenildi.

AW338099 06 Samsun     AW338099 02 scaled Samsun

GÖZYAŞLARI SEL OLDU
Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Şenol Kılınç ile Anestezi Uzmanı Doktor Gülsüm Kahveci Kılınç’ın çocukları 8 yaşındaki Toprak Kılınç için Atakum ilçesi Derecik Mezarlığında cenaze namazı kılındı. Cenazede Anne Gülsüm Kahveci Kılınç ayakta durmakta zorlandı. 8 yaşındaki oğlunun tabutun sarılarak, “Oğlum sen daha çok küçüktün” diyerek gözyaşı döktü. Cenaze namazının ardından Toprak Kılınç’in cenazesi mezarlıkta defnedildi. Cenazeye çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

AW338099 04 scaled SamsunAW338099 05 scaled Samsun

DOKTORDAN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

Öte yandan doktor çiftin meslektaşları, sosyal medyadan yayımladıkları mesajlarla Toprak’ın acı haberini duyurdu. Kılınç çiftinin meslektaşı olan bir doktor, paylaşımında, “Siz hala ‘oyun’ deyin, ‘Yok böyle bir şey’ deyin. Maskesiz gezin, pozitif olup, durumunuzu gizleyin, ‘Bana bir şey olmaz’ deyin. Biliyor musunuz ikisi de doktor sınıf arkadaşlarımın oğullarını kaybettik. Neden mi? Kovid-19 enfeksiyonu sonrası gelişen MAS sebebiyle. Toprak daha 8 yaşındaydı. Ben bile bu acıyla kavrulurken anne babasını düşünemiyorum. Arkadaşlarım doktor Gülsüm Kahveci Kılınç ve eşi doktor Şenol Kılınç’a Rabbimden büyük bir sabır ve metanet diliyorum” dedi.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. dilberbahadir_avatar
    1 hafta önce

    Çok çok büyük bir acı.Allah yavrumuza rahmet etsin,mekanı cennet olsun.Anne ve babasına,sevenlerine sabr’ı cemil nasip etsin.