doğa yataks cemre
       
5s dikey arslan bilgi

Acı Haber!1 Şehit

şehit-27-haziran
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Acı Haber! 1 Şehit Orman Genel Müdürlüğü, “Marmaris İçmeler’de halen devam eden orman yangınında bir kahraman personelimiz şehit oldu” açıklamasını yaptı.

Marmaris ile İçmeler kara yolu üzerindeki Pamucak mevkisinde, orman alanında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede yayılarak etkisini artırdı.

marmaris yangin 27 haziran 3 Güncel

Oteller ve yerleşim yerlerine yakın ormanlık alanda başlayan yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 4 helikopterin yanı sıra İzmir ve Denizli’den gelen 2 helikopter, arazözlar, dozer, su tankerleri ve çok sayıda orman işçisinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de müdahale ediyor.

marmaris yangin 27 haziran 2 Güncel

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ: BİR PERSONEL ŞEHİT OLDU
Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Büyük bir acı yaşıyoruz, şehidimiz var. Marmaris İçmeler’de halen devam eden orman yangınında bir kahraman personelimiz şehit oldu. Yaşadığımız acının tarifi yok. Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Ateş bir daha sana dokunamaz artık. Cennet olsun mekanın” denildi.

 

marmaris yangin 27 haziran 1 Güncel

MUĞLA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Muğla Valisi Orhan Tavlı, yangına çok sayıda ekiple müdahale edildiğini ve alevlerin kontrol altına alınmaya çalışıldığını belirterek şunları ifade etti:  “Bölgede etkili olan rüzgar, söndürme çalışmalarını olumsuz etkiliyor. Ekipler, rüzgarın yön değiştirmesine göre hareket ediyor. Çevre ilçe ve illerden çok sayıda takviye ekip yangın bölgesine geliyor.”  Yangın, plajlardan denize girenler tarafından endişeyle izlendi. Bu arada her noktadan görülebilen duman, ilçenin üzerinde tabaka oluşturdu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir