ABD Başkanı Biden 1915 İçin ‘Soykırım’ Dedi! Samsun’dan Tepki Yağdı

abddddddddd
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Biden 1915 İçin ‘Soykırım’ Dedi! Samsun’dan Tepki Yağdı ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarına ilişkin açıklamasında, “Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz.” ifadesini kullandı. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanları Biden’ın açıklamasına tepki gösterdi.

 

dagli Samsun

HİÇBİR DEĞERİ YOK
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI: 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni lobilerine boyun eğerek, her sene tekrarlanan iftiraya sahip çıkan ABD yönetimini kınıyorum. ABD Başkanının yaptığı açıklamanın milletimiz nezdinde ve tarihi gerçekler karşısında hiçbir değeri yoktur.

cigdem Samsun

TARİH AFFETMEZ !
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: ABD Başkanı Biden ile içerideki uzantılarının 1915 Olayları’na dair şanlı tarihimizi hedef alan asılsız iddialarını ve soykırım iftirasını reddediyoruz.Tarihi gerçekleri, siyasi hesapları için yok sayanları tarih affetmez!

yusuf Samsun

ÖNCE KENDİ TARİHİNE BAKMALI
AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: Tarihte soykırım görmek isteyenler önce kendi tarihine bakmalı. Bizim tarihimizde soykırım yoktur.

kircali Samsun

YARIN DA YENİLECEKSİNİZ
AK Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI: Bebek katili hain terör örgütü PKK’yı silahlandıran, FETÖ elebaşını besleyen, onurlu geçmişimize iftira atan ABD ve Türkiye düşmanları; Dün yenildiniz, yarın da yenileceksiniz.suat kilic Samsun

EN DOĞRU ADIMLAR ATILACAK
61. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ: Su akar mecraını bulur. En isabetli kararları alacağımıza, en doğru adımları atacağımıza inanıyorum.

 

zeybek Samsun

HAİNLİĞİN PEŞİNDELER
CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK: Emperyalizmin yeni oyunları, Joe Biden küstahlığı, “Ermeni soykırımı” diye konuşanlar hangi hainliğin peşinde!? Emperyalistler halkların huzurunu bozamaz. Dünya insanlığının huzuru ve barışı için, “Yurtta barış, dünyada barış”

bedri Samsun

BİR ANLAMI YOK
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri YAŞAR: Bıden sen ne dersen de ifadeleriniz yüce Türk milleti nezdinde hiç bir anlam ifade etmiyor.

mahmut Samsun

SIRF EĞLENCE OLSUN DİYE..!
SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN: Bartolome de la Casas (1474-1566) Amerika kıtasının ele geçirilmesi sürecinde batılılı güçlerin Kızılderilileri katlederken sırf kendileri için eğlence olsun diye onların ellerini, burunlarını ve kulaklarını kestiklerine bizzat şahit olduğunu yazmaktadır. Amerika kıtasının zorbalık ve barbarlıkla ele geçirilerek Kızılderililerin katledildiği gerçeği açıkça ortadayken bugün Amerikan başkanının siyasi şov amaçlı olarak sözde Ermeni soykırımından bahsetmesi tam bir iki yüzlülük ve aymazlık örneğidir. Şanlı bir tarihe sahip hoşgörü abidesi Necip Türk Milleti’ni tipik bir batılı uygulama olan soykırımla itham etmek Batılı ülkelerin yaptıkları soykırımları örtmek için tarihi gerçekleri çarpıtmaktır. Bu vesileyle ABD Başkanının açıklamasını şiddetle kınıyor ve reddediyoruz.

cemil Samsun

SÖYLEMLERİ ANLAMSIZ
Atakum Belediye Başkanı Cemil DEVECİ: Biden’ın, 1915 yılında yaşanan olaylar hakkındaki söylemini kabul etmiyor ve kınıyorum. Kızılderilileri katlederek devlet kuranların, ten rengi yüzünden insanların canını hiçe sayanların bu söylemleri bizim için anlamsızdır.

togar Samsun

 

KENDİ TARİHİ İLE YÜZLEŞSİN
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: ABD Başkanının sözde soykırım açıklamasını tümüyle reddediyor ve lanetliyorum. Yapılan açıklama ne tarihi ne de gerçekleri değiştirebilir. Geçmişi, belgelerle tescillenmiş soykırımlarla dolu ABD; soykırım nedir görmek istiyorsa önce kendi tarihiyle yüzleşmelidir.

ali Samsun

 

SAÇMALIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL
Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Tarihi insanlık zulümleri ile dolu olanların, ülkemizin tertemiz tarihine kara leke çalmaya çalışması saçmalıktan öte bir şey değildir. ABD’nin almış olduğu kararı kesinlikle kabul etmiyor ve kınıyorum. Biz merhamet denince akla ilk gelen medeniyetin evlatlarıyız

turkel Samsun

 

KENDİ KANLI TARİHLERİN BAKSINLAR
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil AKGÜL: Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül, ABD Başkanı Biden’ın 1915 Olayları için kullandığı ifadeleri sert bir dille kınadı. Gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Akgül, Türkiye’nin şanlı tarihinin gurur verici olduğunu belirtti. “Türkiye’yi sözde soykırım yalanı ile suçlayanlar önce kendi kirli, karanlık ve kanlı tarihlerine dönüp baksınlar. ABD’nin aldığı karar bizim nazarımızda yok hükmündedir” dedi.

“ECEVİT ZAMANINDA DEMİŞTİ” DERMİSİNİZ ?
CHP Samsun İl Başkanı Fatih TÜRKEL: ABD başkanının açıklamaları Türk milletine hakarettir. ABD başkanının skandal soykırım kararına cevaben. Türkiye Hükümeti 24 Nisan 2023 tarihli Bakanlar Kurulu kararnamesiyle “Türkiye’deki sayıları 21’i bulan bütün ABD üs ve tesislerini” kapattı. İncirlik’i ise bundan sonra sadece NATO kullanabilecek. Amerikan üsleri boşaltılırken, ABD askerleri ülkeden çıkartıldı. Bu “sert ve kararlı” tavır ABD’yi epey sarstı. Der misiniz. Beğenmediğiniz, her fırsatta kara sürdüğünüz ‘CHP’li Karaoğlan Ecevit’ zamanında demişti…

hasan aksoy Samsun

 

REZİL BİR İFTİRA
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan AKSOY: İçeride ve dışarıda “soykırım” iftiracıları sözbirliği yapmış; ABD Başkanı da “soykırım” yalanına sarılmış! Bu rezil iftirayı reddediyoruz! Türk düşmanlığında birleşenler, alçakça iftiralarında boğulacaklardır! Türk milletinin tarihinde soykırım yoktur! Ne Mutlu Türküm diyene.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir