AA Samsun Muhabiri Pakistan’da patlamada yaralandı

recep-bilek-patlama-manset-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AA Samsun Muhabiri Pakistan’da patlamada yaralandı  Anadolu Ajansı (AA) Samsun Muhabiri Recep Bilek Pakistan’daki patlamada yaralandı

 

Pakistan’da bir otelin otoparkında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi yaralandı. , Ramazan yardım faaliyetleri çerçevesinde bu otelde Türkiye Diyanet Vakfı heyeti ile beraberindeki Anadolu Ajansı Samsun muhabiri Recep Bilek de bulunuyordu. Patlama sırasında odalarında olan TDV heyeti, hadiseyi yara almadan atlattı. O sırada otel locasında bulunan AA muhabiri Recep Bilek ise eline isabet eden cam parçaları nedeniyle hafif yaralandı.

Pakistan’ın Belucistan eyaletinin Ketta şehrinde bir otelin otoparkında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre aralarında bir polisin de bulunduğu 4 kişi öldü, 12 kişi yaralandı. Patlamanın yaşandığı otelde Türk heyetin de bulunduğu öğrenildi.

Emniyet yetkilileri, patlamanın kaynağının ilk incelemelere göre bomba yüklü araç olduğunu belirtti.

Patlamada aralarında bir polisin de bulunduğu 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 12 kişinin yaralandığını aktaran yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Patlamanın etkisiyle otoparktaki araçlar zarar görürken, otelde de hasar oluştu.

ÇİN BÜYÜKELÇİSİ OTELDE KALIYORDU

Pakistan İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çin’in İslamabad Büyükelçisi Nong Rong’un ve Çinli diplomatların otelde kaldığını ancak patlama sırasında otelde bulunmadıklarını söyledi.

Ahmed, Pakistan’ın düşmanlarının barışçıl ve gelişen bir Pakistan görmek istemediklerini belirterek saldırıyı kınadı.

Belucistan Eyaleti Sözcüsü Liyakat Şehvani de bunun bir terör saldırısı olduğunu ifade ederek “Bugün gerçekleşen saldırının arkasında Pakistan’ın düşmanları var.” dedi.

14690928 10209414121583438 1804011424777675305 n Samsun

ANADOLU AJANSI MUHABİRİ HAFİF YARALANDI

Öte yandan, ramazan yardım faaliyetleri için kente gelen Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) heyeti ile beraberindeki Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Recep Bilek de otelde bulunuyordu.

Patlama sırasında odalarında olan TDV heyeti, hadiseyi yara almadan atlattı. O sırada otel locasında bulunan AA Samsun muhabiri Recep Bilek ise eline isabet eden cam parçaları nedeniyle hafif yaralandı. (AA)

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir