banner1496

banner1499

banner1334

Seydikemer’e İki Yeni Mahalle Geliyor

banner1357

Seydikemer Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısında mahalle sayısını 63’e çıkaran Yayla Eldirek ve Yayla Karaçulha Mahallelerinin kurulmasını oy birliği ile kabul edildi.Seydikemer Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye...

MUĞLA 08.01.2015, 09:47
52
Seydikemer’e İki Yeni Mahalle Geliyor
banner1353
banner1375
Seydikemer Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısında mahalle sayısını 63’e çıkaran Yayla Eldirek ve Yayla Karaçulha Mahallelerinin kurulmasını oy birliği ile kabul edildi.
Seydikemer Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Yakup Otgöz Başkanlığında yapıldı. Katip Üyeliklerini Behlül Küçüksoku ve Hatice Ülker Tanıtmış’ın yaptığı toplantıda 20 madde görüşülüp kabul edildi. Gündem Maddeleri arasında yer alan Hayvan Bakım ve İyileştirme Merkezi’nin yapımına ilişkin madde oy birliği ile kabul edilirken, Seydikemer Belediyesinin yüzde 100 hissesine sahip olduğu Tlos Turizm İmar Tic. Ve San. Ltd. Şti. ne belediyeden temsilci atanması da oy çokluğu ile kabul edildi. Seydikemer Belediyesinin kısa bir süre önce üye olduğu Akdeniz Belediyeler Birliğine meclis üyeleri Fatma Can ve Hatice Ülker Tanıtmış asil, Fatih Tosun yedek temsilci olarak seçildi.
BAŞKA MAHALLELER DE KURULABİLİR
Belediye Meclis Üyelerinin eksiksiz katıldığı toplantıda ekmek zamları ile ilgili olarak Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır’ın görüşleri alındı. Fethiye’nin Eldirek Mahalle Muhtarı Osman Köse ve Karaçulha Mahalle Muhtarı Mustafa Gizli ile eski muhtarlardan Mustafa Dıramsız’ın da takip ettiği meclis toplantısında Seydikemer sınırları içerisinde kalan Yayla Karaçulha ile Yayla Eldirek’te mahalle kurulması meclisten oy birliği ile geçti. Halihazırda 61 mahallesi bulunan ilçede yayla olarak geçen yerleşim birimlerinde yeni mahalleler kurulması yönünde talepler geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ilgili yerleşim yerlerinden yasal mevzuatları yerine getiren yerlerin mahalle statüsüne geçebileceğini hatırlattı.
Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:29
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:52
Yatsı 21:27