banner1365

banner1345

Ftso, Fethiyeli Gazetecilerle İşbirliği Yapacak

banner1357

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Fethiye Gazeteciler Derneği (FGD) işbirliği yapacak. FTSO Genel Sekreteri Şahin, “Her türlü desteği profesyonel olarak vermeye hazırız” dedi.Fethiye’deki basının güçlenmesi için mücadele veren...

MUĞLA 08.01.2015, 09:45
Ftso, Fethiyeli Gazetecilerle İşbirliği Yapacak
banner1353
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Fethiye Gazeteciler Derneği (FGD) işbirliği yapacak. FTSO Genel Sekreteri Şahin, “Her türlü desteği profesyonel olarak vermeye hazırız” dedi.
Fethiye’deki basının güçlenmesi için mücadele veren Fethiye Gazeteciler Derneği çalışmalarını sürdürüyor. FGD yönetimi bazı fonlar, hibeler ve teşviklerden yararlanmak, üyelerine ve bölgeye katkıda bulunmak için proje yazımı ve destek konusunda bu alanda deneyimli olan FTSO ile ortak çalıma başlatıyor. Bu kapsamda ön görüşme toplantısı yapıldı. Toplantıda Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Füsun Şahin, projeler, fon ve teşvikler konusunda bilgiler verdi.
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Baykuş, başkan yardımcısı Seda Köktener, Sayman Sıdıka Zeybek Kölemen ve bazı üyeler gerçekleştirdiği projelerle ve aldığı fonlarla adını duyuran Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın tecrübelerinden de yararlanmak adına FTSO genel sekreteri Füsun Şahin’in görüşlerini aldı.
Toplantıyla ilgili kısa bir açıklama yapan Dernek Başkanı Osman Baykuş, “Fethiye Gazeteciler Derneği olarak en büyük hedeflerimiz arasında eğitim ve ekonomik seviyenin yükseltilmesi var. Bu nedenle de Fethiye’de fon, hibe ve teşviklerden en iyi faydalanan kurum Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası. Odanın bilgi ve proje yazım tecrübesinden faydalanmak, işbirliği yapmak istiyoruz. O nedenle FTSO Genel Sekreteri Füsun hanımla ön görüşme, işbirliği yapıyoruz.” dedi.
Fonların, hibelerin ve teşviklerin olduğunu belirten Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Füsun Şahin; “Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak bunlardan yararlanıyoruz. Neden bizim bölgemizdeki sivil toplum kuruluşları, dernekler yararlanmasın?” dedi.
Bölge olarak bir çok sorunun olduğunu ve bu sorunlara karşılık bir çok şeye de ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Şahin verilen hibe ve teşviklerin bu sorunların çözümüne dönük olarak verilen kaynaklar olduğunu belirtti. İlk önce bölgenin analizinin yapılması gerektiğini belirten Şahin, sonra gerekli olan teknik destek neleri kapsayacak, nasıl bir eğitim verilmeli gibi soruların cevaplarının alınmasının gerektiğini söyledi. Füsun Şahin; “Bu kaynaklardan daha fazla yararlanmak adına bilgi ve tecrübe paylaşımı yaptık. Biz bu bilgileri diğer sivil toplum kuruluşlarına da, Fethiye Gazeteciler Derneği’ne de vermekten mutluyuz. Dileğimiz Fethiyeliler, Fethiye bölgesi daha çok fonlardan ve teşviklerden yararlansın. Biz de oda olarak her türlü desteği, ekibimizi profesyonel ve kişisel olarak vermeye hazır olduğumuzu bugün dernek yetkililerimize bu toplantıyla iletmiş olduk” dedi.
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15