banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Sağlık Çalişanlarindan Cumartesi Nöbetlerine Tepki

banner1357

Mardin’de sağlık çalışanları, Cumartesi gününden itibaren başlayan nöbet uygulamasına tepki gösterdi.Mardin Tabip Odası, Mardin SES Şubesi ve Mardin Aile Hekimleri Derneği üyeleri, Aile Sağlığı Merkezleri (ASM) ve Toplum Sağlığı...

MARDİN 07.01.2015, 16:48
Sağlık Çalişanlarindan Cumartesi Nöbetlerine Tepki
banner1353
banner1375
Mardin’de sağlık çalışanları, Cumartesi gününden itibaren başlayan nöbet uygulamasına tepki gösterdi.
Mardin Tabip Odası, Mardin SES Şubesi ve Mardin Aile Hekimleri Derneği üyeleri, Aile Sağlığı Merkezleri (ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezleri’ne (TSM) bağlı birimlerde Cumartesi gününden itibaren başlayan nöbet uygulamasına tepki gösterdi. Mardin Tabip Odası Başkanı Kamiran Yıldırım, TSM önünde sağlık çalışanları adına yaptığı açıklamada, aile hekimleri olarak Cumartesi günü ASM ve TSM’leri açmadıklarını ve açmayacaklarını belirtti. Acil nöbet görevlendirmelerinin dayandırıldığı yasanın evrensel hukuk normları ve çalışma ilkelerine uygun olmadığını ileri süren Yıldırım, halkın sağlığını ilgilendiren bu önemli bir konuda sağlık çalışanlarının ve örgütlerinin görüşünü almadan çözüm üretilemeyeceğini savundu.
Sorunların hem çalışanlarının haklarının hem de bütün halkın sağlık hakkının korunarak çözüme ulaştırabileceğini belirten Yıldırım, "Bizler sağlık alanında faaliyet gösteren örgütler ve sendikalar olarak halkımızın yararına olmayan ve sağlık personelinin dinlenme hakkının gasp edildiğini cumartesi günü çalışma uygulamasına karşı olduğumuzu belirtmiştik. Dolayısı ile bu uygulamaya katılmayarak cumartesi günlerinde dayatılan bu mesailere karşı nöbet tutmayarak greve gireceğiz. İlgililere ve halkımıza nöbetleri tutmayacağımızı duyuruyor ve doğacak aksaklık ile mağduriyetlerden sorumluluğumuzun olmayacağını bir defa daha belirtiyoruz" dedi.
Sağlık çalışanları daha sonra nöbet tutmayacaklarına dair dilekçelerini ilgili makamlara gönderdi.
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:45
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40