banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Yunusemre Belediyesi’nde Muhtarlarla İstişare Toplantısı

banner1357

Yunusemre Kaymakamlığı ve Yunusemre Belediyesi, ilçede bulunan muhtarlar ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi,...

MANİSA 07.01.2015, 17:39
Yunusemre Belediyesi’nde Muhtarlarla İstişare Toplantısı
banner1353
banner1375
Yunusemre Kaymakamlığı ve Yunusemre Belediyesi, ilçede bulunan muhtarlar ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Kılıç Kaya ve Hakan Akgöl, Yunusemre Belediyesi Birim Müdürleri, Yunusemre ilçe daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.
Toplantıda muhtarlar, Kaymakam Yüksel ve Başkan Çerçi’nin yanı sıra Yunusemre İlçesi Jandarma, Emniyet, Milli Eğitim, Müftülük ve Tarım Müdürleri ile Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Ümit Atman ile sorunlarını paylaşarak istişarede bulundu.
“BALIK TUTMAYI ÖĞRETMELİYİZ “
Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, muhtarlarla sık sık bir araya geldiklerini vurgulayarak, “Bugün özellikle merkez mahalle muhtarı ile bir araya geldik. Sırayla tüm muhtarlarımızı ağırlayacağız. Belediye olarak muhtarlardan özellikle vatandaşlarımız ile ilgili olarak iş konusunda talep alıyoruz. İşsiz ya da dar gelirli vatandaşlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Vatandaşlarımıza balık vermek yerine balık tutmayı da öğretmek gerekiyor. Bizler dar gelirli sayısını azaltmak ve geliri az olan vatandaşlarımızın iş kurmasına yardımcı olarak onların beceri kazanmalarına yardımcı olmak için gerek Kaymakamlığımız gerekse belediyemiz elini taşın altına koyuyor. Bu yardımları Kaymakamlı ile birlikte yapalım dedik. Muhtarlarımızı da toplayalım fikirlerini alarak daha sonra proje şeklinde sunalım istedik.” diye konuştu.
“SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAYI AMAÇLIYORUZ”
Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal ise insanlara iyi hizmet verebilmek için var olduklarını belirterek, “Bundan sonra daha özverili çalışmada bulunacağız. Muhtar arkadaşlarımızdan vatandaşları bizlere getirerek sorunlarını aktarmalarını talep ediyoruz. Diğer kamu kuruluşları ile bütün talepleri dinleyerek sorunlara çözüm bulmayı ve sosyal destek anlamında neler yapabilirizi amaçlıyoruz.“ dedi.
Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonunda muhtarlar Kaymakam Yüksel ve Başkan Çerçi’ye teşekkür ettiler.
banner1374
Yorumlar (0)
banner1371
banner1381
17°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Kasım 2019
İmsak 05:52
Güneş 07:21
Öğle 12:25
İkindi 14:56
Akşam 17:19
Yatsı 18:43