banner1365

banner1345

Selendililer Toplatısından Dernek Kurulması Kararı Çikti

banner1357

Manisa’nın Selendi İlçesi’nde göçün önlenmesi ve çözüm bekleyen konuların görüşülmesi amacıyla yapılan toplantıdan Selendi Kalkınma Derneği’nin kurulup bu dernek ile birlikte ilçenin kalkınmasını sağlamak görüşü ön plana...

MANİSA 08.01.2015, 12:14
Selendililer Toplatısından Dernek Kurulması Kararı Çikti
banner1353
Manisa’nın Selendi İlçesi’nde göçün önlenmesi ve çözüm bekleyen konuların görüşülmesi amacıyla yapılan toplantıdan Selendi Kalkınma Derneği’nin kurulup bu dernek ile birlikte ilçenin kalkınmasını sağlamak görüşü ön plana çıktı. Ana gündem maddesi ilçenin sorunlarını çözebilmek amacıyla düzenlenen İlçe Müftülük sitesindeki toplantının başkanlığını İlçe Kaymakamı Hasan Meşeli yaptı. Toplantıya, Kaymakam Meşeli’nin yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Muharrem Sezer, Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dursun Kıvrak, İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Tokkaş, İlçe Tarım Gıda ve Hayvanlık Müdürü Ahmet Aslanalp, Orman İşletme Şefi İsmail Kartal, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhsin Kasap, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Adnan Kılıç, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi kefalet Kooperatifi Başkanı Çetin Erol, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hikmet Yılmaz, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Çimen de katıldı.
Toplantıda Selendi Kalkınma adı altında toplanılması kararı alınıp en kısa zamanda dernek kurulup her ay düzenli olarak toplantılar yapılması kararı alındı. Önümüzdeki ay yapılacak olan ilk toplantıya Belediye Başkanı Nurullah Savaş ile ve siyasi parti temsilcileri de davet edilip birlikte hareket edilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Hasan Meşeli, çok zor bir görev üstlendiklerini dile getirerek, tüm Selendi halkını taşın altına ellerini koymaları ile bu zorluğun kolaylıkla aşılacağını söyledi. Kaymakam Meşeli, ’’İnşallah hep beraber el ele vererek başarılı olacağız el birliği içinde ortak paydalar üreteceğiz. Selendi’nin menfaatine olan her konuda ortak hareket edeceğiz. İlçemiz her türlü güzel hizmetlere layık, bundan sonra daha fazla hizmet gelmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Birlikte hareket etmeye çok ihtiyacımız var. Atalarımızın bir sözü var bir elin nesi var iki elin sesi var diye. Biz Selendililer olarak ellerimizi birleştirmeliyiz amacımız Selendi’nin sorunlarını bir an önce çözüme kavuşması için bu birlikteliğin devamlılığı diyerek, bu birlikteliği Her ay yapılan Kuzey Ege Birlik toplantısında bu konuların görüşülmesi ve çözümü konularında görüş alışverişinde bulunulması olacaktır’’ dedi.
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:48
Öğle 12:24
İkindi 15:21
Akşam 17:51
Yatsı 19:11