banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Sağlık-sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat

banner1357

Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının bir yılda yüzde 50 oranında arttığını söyledi.Sağlık-Sen Manisa Şubesi, yaklaşan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ öncesinde...

MANİSA 07.01.2015, 18:10
Sağlık-sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat
banner1353
banner1375
Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının bir yılda yüzde 50 oranında arttığını söyledi.
Sağlık-Sen Manisa Şubesi, yaklaşan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ öncesinde Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Uncubozköy Şehzadeler Köşkü’nde düzenlenen kahvaltıya Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat ile yönetimi ve Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Memur-Sen kurucusu Mehmet Akif İnan’ın doğumunun 75’inci yılı, vefatının ise 15’inci yıldönümünü anarak konuşmasına başlayan Sağlık-Sen Şube Başkanı İrğat, “Ülkemizin gelişen ekonomisine ve güçlenen demokrasisine özgür ve özgüvenli basınımızın katkısı büyüktür. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik ve kişilerin haklarına saygılı olan gazeteciler, ilkeli yayıncılık anlayışı ile olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlamıştır. Basın aynı zamanda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak en önemli görevi üstlenmiştir. Manisa’nın tanıtımına en büyük katkı sağlayan basın mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü’ kutluyorum” diye konuştu.
Manisa’da sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bir yıl öncesine göre yüzde 50 arttığını belirten İrğat, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi iki taraflı olarak değerlendirilmesi gerekir. Birincisi sağlık çalışanları yönelik şiddet diğeri sağlık hizmeti alan hasta ve hasta yakınlarına yönelik şiddet. Bakanlığın sağlık çalışanlarına yönelik güvenliğin arttırılması yönünde çalışmaları var. Bizde sağlık çalışanlarına yapılan şiddete yönelik bir toplantı yaptık. Hastaların ve hasta yakınlarının bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Biz sendika olarak sendika olarak bu konu ile ilgili bakanlıkla görüşmeler yaptık. Diğer ülkeleri örnek göstererek sağlık çalışanlarına yapılacak şiddete karşı gerek hapis cezası gerekse sağlık haklarından uzun süreli men edilme gibi cezalar vererek biraz olsun bu şiddetin önüne geçebiliriz düşüncesiyle fikirlerimizi bakanlığa sunduk. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti tasvip etmiyoruz. Vatandaşları bu konuda sağduyulu olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:45
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40