banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Kar Yağışı Otk Lastikçilere Yaradı

Malatya merkeze yağan karın ardından otomobiller sanayiye akın ederek kar lastiği ve zincir taktırdı.Dün akşam yağan karın ardından Malatya beyaza büründü. Sabah araçlarıyla işe giden vatandaşlar önce oto sanayisine uğrayarak araçlarına...

MALATYA 08.01.2015, 12:18
Kar Yağışı Otk Lastikçilere Yaradı
Malatya merkeze yağan karın ardından otomobiller sanayiye akın ederek kar lastiği ve zincir taktırdı.
Dün akşam yağan karın ardından Malatya beyaza büründü. Sabah araçlarıyla işe giden vatandaşlar önce oto sanayisine uğrayarak araçlarına kar lastiği ve zincir taktırdı. Kazaların önüne geçilmesi için zorunlu kılınan kış lastiklerinin satışları ise karın yağmasıyla birlikte lastik satışları ve zincir satışları iki katına çıktı.
ZİNCİR VE KIŞ LASTİĞİ ŞART
Sanayideki yoğunluğu anlatan oto tamir ustası Yusuf Ateş ise zincir takmanın püf noktalarını anlattı. Ateş, öncelikle araçların lastiklerine zincir takan vatandaşların eldiven kullanmasın söyleyerek “Önce lastiklerin ebatlarına göre zincir alınmalı. Zincirler küçük veya büyük gelirse otomobile zarar verir. Zincir takmasını bilmeyen arkadaşlar sanayiye gelerek kesinlikle bir ustaya lastik zincirlerini taktırmalı. Kış lastikleri güvenli ama karlı havalarda zincir takılması da şarttır. Zincir pahalı olduğundan kimse almak istemiyor ama canımız daha önemli” dedi.
Minibüsünün lastiklerine zincir taktıran bir şoför ise önce insanların güvenliği için zincir hem de kış lastiği taktığını ve insanların araç lastiklerinin ve bakımlarının yapılması gerektiğini söyledi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!