banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Balin, Vergi Müfettişlerinden Şikayetçi

banner1357

Balin, Vergi Müfettişlerinden Şikayetçi

MALATYA 08.01.2015, 17:08
Balin, Vergi Müfettişlerinden Şikayetçi
banner1353
banner1375
MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Ankara’dan Malatya’ya gelen vergi müfettişinin Türkiye’nin hiçbir yerinde uygulanmayan bir sistemi Malatya’da uyguladığını söyledi.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyrazla bir görüşme yaparak, Malatya’daki müteahhitlere vergi denetimlerinde haksız uygulamalar yapıldığını bildirdi. Balin, konuyu Malatya gündemine taşıyarak siyasi platformun konuyu incelemesini istedi.
“SİSTEM SADECE MALATYA’DA UYGULANIYOR”
Balin, görüşme sonrası Malatya Defterdarlığı önünde bir basın açıklaması yaparak, “Birkaç gün önce rüzgardan dolayı Vergi Dairesinin çatısı uçmuş ve 4 vatandaşımız yaralanmıştı. Hem geçmiş olsun dileklerinde bulunduk hem de son dönemlerde Vergi Dairesi Başkanlığının müteahhitlerle uygulamış olduğu vergi denetimlerinde bazı haksız uygulamaların yapıldığı ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Sonuç olarak şunu çıkardık, Ankara’dan gelen bir vergi müfettişi Malatya’da vergi mükelleflerini incelerken, Türkiye’nin hiçbir yerinde uygulanmayan bir sistemi Malatya’da uygulamaya başlamış. Arsa sahiplerine düşen dairelerin vergilerin müteahhitlerin ödemesi ile alakalı bir yorumda bulunmuş” dedi.
“KONUYU MALATYA GÜNDEMİNE TAŞIMAK İSTİYORUZ”
Balin, şöyle devam etti:
“Bu konuda Vergi Dairesi Başkanı, ‘yapacağımız hiçbir şey yok. Vergi müfettişinin vermiş olduğu karar bizim için bir emirdir. Ancak biz onu uygulamakla mükellefiz’ dedi. Biz de bu konuyu Malatya gündemine, siyasi bir platforma taşıyarak bunun tartışılmasını istiyoruz. Malatya’da yapılan bu uygulamanın ya bütün Türkiye’deki Vergi Dairelerinde uygulanması ya da bunun geçmiş uygulamalara yansıtılmadan halledilmesi gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah bundan sonra Malatya’da hem diğer Sivil Toplum Örgütleriyle hem de siyasi erklerle bu konuyu istişare edip bunu çözüme kavuşturmayı düşünüyoruz.”
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Ocak 2020
İmsak 06:18
Güneş 07:48
Öğle 12:51
İkindi 15:21
Akşam 17:44
Yatsı 19:08