Seydişehir’de Soğuk Hava Pazarcı Esnafını Vurdu

Konya’nın Seydişehir ilçesinde gündüz saatlerinde sıcaklığın sıfırın altında eksi 14 dereceyi bulurken, soğuk hava pazarcı esnafını da vurdu.Birçok pazarcı soğuk hava dolayısıyla tezgahlarını açmadı. Tezgahını açan pazarcılar...

Seydişehir’de Soğuk Hava Pazarcı Esnafını Vurdu
banner1314
Konya’nın Seydişehir ilçesinde gündüz saatlerinde sıcaklığın sıfırın altında eksi 14 dereceyi bulurken, soğuk hava pazarcı esnafını da vurdu.
Birçok pazarcı soğuk hava dolayısıyla tezgahlarını açmadı. Tezgahını açan pazarcılar da sattığı meyve ve sebzelerin donmaması için soba yakarak tezgahını soğuktan korumaya çalıştı, kimileri de ısınmak için tenekelerle ateş yaktı.
Pazarcılar, “Ekmek pazarı için mecburen tezgahlarımızı açıyoruz, soğuk etkisiyle sebze ve meyvelerimiz donma tehlikesi ile karşı karşıya. Kendimiz de üşüyoruz ve hastalanıyoruz. Bulduğumuz tahta parçaları ve kağıtlarla ateş yakarak hem ısınmaya çalışıyoruz hem de meyvelerimizi korumak için uğraş veriyoruz. Vatandaşlar da soğuktan dolayı pazara çıkamıyorlar dolayısıyla satış yapamıyoruz” açıklamalarında bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312