Konya’da Yaban Hayvanları İçin Yem Bırakıldı

Konya’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü ekipleri, ağır kış şartları altında yaban hayvanlarının ve kuşların aç kalmaması için yol kenarlarında ve belli bölgelerde yemleme çalışmaları yapıyor.Konya-Aksaray...

Konya’da Yaban Hayvanları İçin Yem Bırakıldı
banner1314
Konya’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü ekipleri, ağır kış şartları altında yaban hayvanlarının ve kuşların aç kalmaması için yol kenarlarında ve belli bölgelerde yemleme çalışmaları yapıyor.
Konya-Aksaray Karayolu üzerinde çalışma yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü ekipleri, yol kenarına yabani hayvanlar için et parçaları, sebze, meyve ve buğday taneleri bıraktı. Çalışma esnasında açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürü Yılmaz Kocaman, “Müdürlük olarak Konya’da hava şartlarının ağırlaşması sebebiyle yaban hayatının aç kalmasını önlemek adına karayolları kenarlarına buğday, kar üzerine yaban hayvanının yiyeceği et ve pazar artıkları olan sebzeleri getirip, bu kış mevsiminde yaban hayatı hayvanlarının aç kalmaması için tedbir aldık. Bunu sadece Konya’da değil, Konya’nın diğer ilçelerinde de yapmaktayız. Bu vesileyle hayvanların da yaşamına yardımcı oluyoruz. Bu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’mızın çalışması olup Türkiye genelinde ağır kış şartları altındaki hayvanların desteklenmesi, yaşam mücadelesinde destek olunması için yapılmaktadır. Yaban hayatının olduğu Bozdağ koyunlarına ise sürekli yonca vermekteyiz. Yoncalarla bunların hayatını idame ettirmesine yardımcı oluyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312