banner1365

banner1345

Beyşehir Belediyesi’nin Karla Mücadelesi Sürüyor

banner1357

Konya’nın Beyşehir ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Yağışın durmasının ardından ekipler, yol kenarlarındaki kar yığınlarını kamyonlarla toplamaya başladı.Tüm ekipleri...

KONYA 08.01.2015, 11:21
Beyşehir Belediyesi’nin Karla Mücadelesi Sürüyor
banner1353
Konya’nın Beyşehir ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Yağışın durmasının ardından ekipler, yol kenarlarındaki kar yığınlarını kamyonlarla toplamaya başladı.
Tüm ekipleri ile birlikte başlatılan seferberlik sonucu ilçenin tüm mahallelerinin yollarını ulaşıma açık tutmayı başaran Beyşehir Belediyesi ekipleri yağışın durmasının ardından ise yol kenarlarındaki kar yığınlarını kamyonlara naklederek komple bir temizlik çalışması başlattı. Kar yağışıyla başlayan, gece gündüz durmadan çalışarak Beyşehir’in 67 mahallesindeki tüm yolları açan Beyşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, Beyşehir halkının olumsuz koşullardan etkilenmemesi için büyük gayret gösteriyor.
Hiçbir vatandaşın kar yağışı nedeniyle mağdur olmamasını istediklerini vurgulayan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Kar yağışının başlamasıyla birlikte harekete geçen karla mücadele ekiplerimiz ana arterlerden başlayarak, sokaklara kadar yoğun bir çalışma sergiledi” dedi.
TÜM MAHALLERİMİZİN YOLLARINI AÇTIK
Yağışın ardından gelinen noktada ciddi bir sıkıntı yaşanmadığının altını çizen Başkan Özaltun, küçük problemler dışında hiçbir sorunla karşılaşmamanın mutluluğunu yaşadıklarına dikkat çekti. Karla mücadele ekiplerinin yağışın durumuna göre 24 saat esası ile çalışmalarını devam ettireceğini belirten Başkanımız Özaltun, “Şehrimize son yılların en fazla karı yağdı. Biz temizledikçe yollar tekrar kapandı. 8 greyder 1 unimog, 7 lastikli kepçe ve 17 aparatlı kamyon ile yol açmanın yanı sıra tuzlama çalışmalarına devam ediyoruz. Personelimizin özveri çalışmalarıyla tüm mahallerimizin yollarını açtık. Kaldırımlarda, yol kenarlarında ve ara sokaklarda biriken kar yığınlarını kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Herhangi bir mağduriyetin oluşmaması adına 200’e yakın personelimiz var gücüyle çalışıyor. Bazı kişiler bu durumu siyasi ranta çevirmeye çalışıyorlar. Bu durumlar siyasete malzeme edilemeyecek kadar hassas konulardır. Beyşehir’i bir yere götürmez. Gelen şikayetleri ve sorunları da kısa sürede çözüyoruz. Karın getirdiği güzelliklerin ve bereketin yanında sorunların yaşanmaması için tüm mahallerimiz de aralıksız çalışmaya devam edeceğiz. Bu zorlu süreçte dualarıyla en büyük destekçilerimiz olan halkımıza ve kar, soğuk, gece, gündüz demeden çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner1363
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16