banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Putin’in Dış Ticaret Heyeti Kayseri’ye Geliyor

Rusya’nın en üst düzeydeki ticari heyetlerinden olan Rus Dış Ticaret Heyeti Moskova-Kayseri hattının kurulması ve mevcut ilişkilerin geliştirilmesi için Kayseri’ye geliyor.Karadeniz Ekonomik İşbirliği Rusya Federasyonu Ulusal Komitesi Başkanı...

KAYSERİ 07.01.2015, 16:52
Putin’in Dış Ticaret Heyeti Kayseri’ye Geliyor
Rusya’nın en üst düzeydeki ticari heyetlerinden olan Rus Dış Ticaret Heyeti Moskova-Kayseri hattının kurulması ve mevcut ilişkilerin geliştirilmesi için Kayseri’ye geliyor.
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Rusya Federasyonu Ulusal Komitesi Başkanı Viktor Arkhipov ve Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik Topluluğu Rusya Komitesi Türkiye Temsilcisi Erdoğan Gündüzpolat ile beraberindeki heyet üyeleri Kayseri ve Moskova arasında var olan ticari ilişkileri daha da geliştirmek için Kayseri’ye geliyor. Rusya Devlet Başkanı Putin’in 1 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki övgü dolu sözleriyle Türkiye ve Rusya arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkiler yepyeni bir döneme girdi. Bu nedenle Türkiye’ye özel ilgi gösteren Rusya Devlet Başkanı Putin’in bu çıkışları sonrasında Türkiye’ye gösterilen ilgi de arttı. Rusya Dış Ticaretinde çok önemli yer tutan KEİB ‘in (Karadeniz Ekonomi İş Birliği) Rusya Federasyonu Ulusal Komitesi Başkanı Prof. Viktor Arkhipov Başkanlığına oluşturulan Rusya Dış Ticaret Heyeti Putin’in Türkiye’ye gösterdiği özel ilgi nedeniyle ilk yurt dışı ticari ziyaretini de Türkiye’ye yapıyor. Bu amaçla Türkiye’ye gelecek olan Rus Dış Ticaret Heyeti 8 Ocak 2015’de Kayseri’de olacak. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayso Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Serbet Bölge Yönetim Kurulu Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve İPEK Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Saffet Aslan ve bazı işadamlarıyla görüşmeler yapacak.
KEİB Rusya Topluluğu Ulusal Komite Başkanı Prof. Viktor Arphikov , Türkiye Temsilcisi Erdoğan Gündüzpolat ve beraberindeki isimlerden oluşan heyet Kayseri ‘de sivil toplum örgütleri ve işadamları ile yapacağı görüşmelerin ardından Nevşehir’e geçecek. Nevşehir’de Vali Mehmet Ceylan, Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Nevsehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ile NTSO Yönetimi tarafından kabul edilecek olan Rus Dış ticaret heyeti Nevşehir’de özellikle üretici ve yatırımcı işadamlarıyla görüşmeler de yapacak.
Prof. Arphikov ve Erdoğan Gündüzpolat başkanlığında yapılacak görüşmelerde, özellikle , Turizm, Enerji, İnşaat, Gıda ve Tarım, Sanayi ve Endüstriel Sektör, Bilimsel ve Teknolojik Sektör başta olmak üzere pekçok konu ve de alanda yatırım yapılmak üzere çok önemli olan bu heyetin yapacağı görüşmeler çerçevesinde ciddi ve önemli yatırımların adımlarının atılması bekleniyor.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!