Karaman Belediyesi Polikliniği Şifa Kapısı Oldu

Karaman Belediyesi Polikliniği, yaptığı çalışmalarla vatandaşlara şifa kapısı oldu. 2014 yılında yaklaşık 22 bin 500 kişi belediye polikliniğinde muayene oldu.Karaman Belediyesi Polikliniği, hafta içi her gün Türkçe Parkı yanında eski...

Karaman Belediyesi Polikliniği Şifa Kapısı Oldu
banner1314
Karaman Belediyesi Polikliniği, yaptığı çalışmalarla vatandaşlara şifa kapısı oldu. 2014 yılında yaklaşık 22 bin 500 kişi belediye polikliniğinde muayene oldu.
Karaman Belediyesi Polikliniği, hafta içi her gün Türkçe Parkı yanında eski belediye binasında hizmet vermeye devam ediyor. 2 doktor, 3 hemşire, 1 sağlık görevlisi, 1 laborant ve 1 hizmetli personelden oluşan poliklinikte 2014 yılında 22 bin 218 hasta muayene oldu. Otoanalizör ve Hemogram türü biyokimya cihazlarının yer aldığı merkez, tüm tetkiklerini kendi laboratuvarında yapabiliyor, ayrıca merkezde işe giriş muayenesi de yapılıyor. Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşların ücretsiz olarak yararlandığı poliklinikte, geçtiğimiz yıl 2 bin 335 hastaya enjeksiyon, 6 bin 335 hastaya kan ve idrar tahlili yapılırken, ilaç alacak durumu olmayan 2 bin 301 kişiye ilaç, 280 kişiye de defin belgesi verildi.
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Karaman halkına her alanda en iyi hizmeti sunmak istediklerini belirterek, "Sağlık, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren çok önemli bir konudur. Böylesine önemli bir konuda belediye olarak en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Belediye bünyesinde hizmet veren polikliniğimiz, doktorları ve tecrübeli sağlık personeli ile haftanın beş günü hizmet veriyor. Buraya gelen vatandaşlardan hiçbir ücret talep etmiyoruz. Vatandaşlarımızın sağlık konusundaki muayene ve tahlil işlemlerinin yanı sıra resmi işlemleri için gerekli olan belgeler de düzenlenmektedir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300