Sokak Kedileri İçin Safranbolu Mimarisinde Evler Yapıldı

Karabük’ün Safranbolu Belediyesi tarafından kış aylarının gelmesiyle birlikte sokak kedilerinin barınması ve beslenmesi için ilçe mimarisine uygun kedi evleri yerleştirildi.Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, projenin 2013 yılında...

Sokak Kedileri İçin Safranbolu Mimarisinde Evler Yapıldı
banner1314
Karabük’ün Safranbolu Belediyesi tarafından kış aylarının gelmesiyle birlikte sokak kedilerinin barınması ve beslenmesi için ilçe mimarisine uygun kedi evleri yerleştirildi.
Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, projenin 2013 yılında uygulamaya konulduğunu, her yıl aynı hassasiyeti gösterdiklerini söyledi. Kedi evlerini şehrin muhtelif yerlerine koyduklarını ifade eden Aksoy, “Kedilerin yeme içme ihtiyaçlarını Safranbolu halkı sahipleniyor. Böylelikle Safranbolu’da bütün canlılar için hizmetlerimiz devam etmiş oluyor. Safranbolu’da 2010 yılında kurduğumuz sokak hayvanları barınma ve rehabilitasyon merkezinde dağlık alanlarında hayvanlar için besleme yemleri veriyoruz. Yaralanan yabani hayvanlar içinde tedavi ünitesi oluşturduk. Sokak hayvanları içinde evler yaptık. Kış aylarının soğuk havalarından sokakta kalan hayvanları koruyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308