banner1365

banner1345

Tavşanlı’da İtfaiye’den ’çatı Temiziği’ Talebi

banner1357

Tavşanlı’da en büyük tehlikenin çatılardan sarkan buz dolu kar kütleleri oldukları gözleniyor. Vatandaşlar Yaz aylarında baca temizliği hizmeti veren İtfaiye Amirliği’nden bu dönemde de çatı temizliği talebinde bulunuyor.Tavşanlı’da...

KÜTAHYA 08.01.2015, 14:04
Tavşanlı’da İtfaiye’den ’çatı Temiziği’ Talebi
banner1353
banner1375
Tavşanlı’da en büyük tehlikenin çatılardan sarkan buz dolu kar kütleleri oldukları gözleniyor. Vatandaşlar Yaz aylarında baca temizliği hizmeti veren İtfaiye Amirliği’nden bu dönemde de çatı temizliği talebinde bulunuyor.
Tavşanlı’da 70 santimetreyi bulan kar yağışının ardından büyük tehlikelerden birinin de çatılardan sarkan ve uçlarında sivri buz kütleleri oluşan kar kütleleri oldukları bildiriliyor. Vatandaşlar çarşı merkezde her an tehlikeyle karşı karşıya kaldıklarını söylerken, Tavşanlı Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerinin bu konuda özel mülk sahiplerine yardımcı olmalarını istiyor. Kamu binalarında ki çatılarda kar temizleme çalışması yürüten itfaiye ekipleri, özel mülk sahiplerinin taleplerini geri çeviriyor. İHA’YI arayarak yorumlarda bulunan vatandaşlar yaz aylarında baca temizliğinde olduğu gibi ücret karşılığı itfaiye ekiplerinin bu çalışmayı yürütebileceğini söylüyor. Tavşanlılılar, “Biz evimizin önünde ki tehlikeden haberdarız. Eriyen karlar buza dönüşerek daha da tehlikeli hale geldi. Çarşıda bir işyerinin önüne düşen ağır kütle tehlikenin ne kadar büyük olduğunu ortaya koydu. Facebook’ta yayınlanan bir video var. Herkesin izlemesi lazım. Tavşanlı şiddetli bir kış geçiriyor. Belediye ekiplerinin yoğun çalışmasını görüyor, taktir ediyoruz. İtfaiye ekipleri de kamu binalarının çatılarını temizliyor. Yaz aylarında verilen baca temizliğinde olduğu gibi İtfaiye ekiplerimiz çatı temizleme hizmeti verebilir. Yetkililerden beklentimiz bu yönde “ ifadelerini kullandı.(İÖ-EFE)
Yorumlar (0)
banner1371
banner1381
sisli
Namaz Vakti 12 Kasım 2019
İmsak 05:44
Güneş 07:13
Öğle 12:24
İkindi 15:01
Akşam 17:25
Yatsı 18:48