Tavşanlı’da İtfaiye’den ’çatı Temiziği’ Talebi

Tavşanlı’da en büyük tehlikenin çatılardan sarkan buz dolu kar kütleleri oldukları gözleniyor. Vatandaşlar Yaz aylarında baca temizliği hizmeti veren İtfaiye Amirliği’nden bu dönemde de çatı temizliği talebinde bulunuyor.Tavşanlı’da...

Tavşanlı’da İtfaiye’den ’çatı Temiziği’ Talebi
banner1314
Tavşanlı’da en büyük tehlikenin çatılardan sarkan buz dolu kar kütleleri oldukları gözleniyor. Vatandaşlar Yaz aylarında baca temizliği hizmeti veren İtfaiye Amirliği’nden bu dönemde de çatı temizliği talebinde bulunuyor.
Tavşanlı’da 70 santimetreyi bulan kar yağışının ardından büyük tehlikelerden birinin de çatılardan sarkan ve uçlarında sivri buz kütleleri oluşan kar kütleleri oldukları bildiriliyor. Vatandaşlar çarşı merkezde her an tehlikeyle karşı karşıya kaldıklarını söylerken, Tavşanlı Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerinin bu konuda özel mülk sahiplerine yardımcı olmalarını istiyor. Kamu binalarında ki çatılarda kar temizleme çalışması yürüten itfaiye ekipleri, özel mülk sahiplerinin taleplerini geri çeviriyor. İHA’YI arayarak yorumlarda bulunan vatandaşlar yaz aylarında baca temizliğinde olduğu gibi ücret karşılığı itfaiye ekiplerinin bu çalışmayı yürütebileceğini söylüyor. Tavşanlılılar, “Biz evimizin önünde ki tehlikeden haberdarız. Eriyen karlar buza dönüşerek daha da tehlikeli hale geldi. Çarşıda bir işyerinin önüne düşen ağır kütle tehlikenin ne kadar büyük olduğunu ortaya koydu. Facebook’ta yayınlanan bir video var. Herkesin izlemesi lazım. Tavşanlı şiddetli bir kış geçiriyor. Belediye ekiplerinin yoğun çalışmasını görüyor, taktir ediyoruz. İtfaiye ekipleri de kamu binalarının çatılarını temizliyor. Yaz aylarında verilen baca temizliğinde olduğu gibi İtfaiye ekiplerimiz çatı temizleme hizmeti verebilir. Yetkililerden beklentimiz bu yönde “ ifadelerini kullandı.(İÖ-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312