banner1365

banner1345

Formaları Yok, Bölge Şampiyonasi’na Gidecekler

banner1357

Altıntaş’ın Saraycık kasabasında ki genç futbolcular formaları, ayakkabıları, topları ve en önemlisi de Spor Salonu olmamasına rağmen Yıldız Kızlar Futsal Turnuvası’nda rakiplerini teker teker yenerek Şampiyon oldu. Toplam 43 öğrencisi...

KÜTAHYA 08.01.2015, 14:05
Formaları Yok, Bölge Şampiyonasi’na Gidecekler
banner1353
Altıntaş’ın Saraycık kasabasında ki genç futbolcular formaları, ayakkabıları, topları ve en önemlisi de Spor Salonu olmamasına rağmen Yıldız Kızlar Futsal Turnuvası’nda rakiplerini teker teker yenerek Şampiyon oldu. Toplam 43 öğrencisi bulunan Saraycık Ortaokulu’nun başarılı gençleri Bölge Şampiyonası öncesinde Altıntaş kaymakamı ve Belediye Başkanı başta olmak üzere Milli Eğitim camiası ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden destek bekliyor. Haber Tavşanlı Gazetesi başarı hikayesinin mimarı genç öğretmen Mert Sezer’e ulaştı çocukların, ailelerinin, öğretmen arkadaşlarının neler hissettiğini, Bölge yarışmaları öncesinde ki taleplerini dinledi. Onlar Kütahya’yı en iyi şekilde temsil edebilmek için sadece 8 kişilik spor malzemesi istiyor.
Kütahya’da gerçekleştirilen Futsal Turnuvası’nda şampiyon olan Altıntaş Saraycık Ortaoklu’nun Yıldız Kızlar Takımı belki de Türkiye’de eşi benzeri bulunmayan büyük bir başarı hikayesine imza attı. Toplamda 43 öğrencisi bulunan okulda sadece 25 kız öğrenci eğitim öğretim görüyor. Bu öğrenciler arasından 8 kişiyi tespit eden beden eğitimi öğretmeni Mert Gezer, futsalda hiçbir tecrübesi bulunmayan öğrencilerini, salonu olmayan kasabada okulun yemekhanesinde çalıştırarak Kütahya Şampiyonu yaptı.
Saraycık Ortaokulu’nun bugüne kadarki en büyük sportif başarısı olan Futsal İl Birinciliği Kupası okulun en güzel köşesinde sergileniyor. Öğrencilerin bu sevinci yaşamadan önce çalışmalar esnasında büyük zorluklar çektikleri öğrenildi. Forması olmayan gençlere Salihli’de ki bir lisenin emanet forma gönderdiği, salonda kayan ayakkabıların çıkartılarak çorapla idman yapıldığı ve ağırlık oranı yüksek top yerine havası indirilmiş futbol topuyla idman yapıldığı öğrenildi.
Saraycık halkının da taktir ettiği gençler şimdi 5-7 Mart’ta yapılacak olan Bölge Şampiyonası’nda Kütahya’yı temsil etmeye hazırlanıyor. Haber Tavşanlı Gazetesi’nin ulaştığı başarılı gençlerin antrenörü beden eğitimi öğretmeni Mert Gezer “ Burası küçük ve imkanları dar olan bir okul. Çocuklarımızla inancımızı ortaya koyarak Futsal’da şampiyon olduk. Bu başarı gençlerimize belki de tüm yaşamlarını etkileyecek kazanımlar sağladı. Özgüven olgusunu net bir şekilde hissettiler. Onlar formasız, ayakkabısız, topsuz yani hiçbir imkanları yokken okullarına Şampiyon ünvanıyla döndüler. Buradan Salihli’de öğretmenlik yapan babama da teşekkür ediyorum. Bir lisenin formalarını bize emanet gönderdi, bu hafta geri götüreceğim. Şimdi ilerleyen günlerde yeri daha sonra açıklanacak olan ve 5-7 Mart’ta yapılacak Bölge Şampiyonası’nda Kütahya’yı temsil etmeye hazırlanıyoruz. Çocuklarımız için, Kütahya’mız için beklentilerimiz var. İlimizde ki turnuvada merkez ve Tavşanlı okulları düzenleriyle gerçekten farklı olduklarını hissettirdiler. Bizlerde bölge yarışmalarında düzenli tertipli görünmek istiyoruz. Forma başta olmak üzere, ayakkabı ve topa ihtiyacımız var. Yetkililerden destek bekliyoruz “ dedi
Bu arada Altıntaş Saraycık Ortaokulu’nun başarısı sonrasında vatandaşlarda destek çağrısında bulunarak “ Bu çocuklarımıza teşekkür ediyoruz. Onlar imkansızlıklar içerisinde başarılı olunabileceğini gösterdiler. Bazı malzemelere ihtiyaçlarının olduğunu öğrendik. Kütahya Valimiz sayın Şerif Yılmaz, başta olmak üzere Kütahya Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Gençlik Spor İl Müdürü Sadık Ölçen’in duyarsız kalmayacaklarına inanıyoruz. Onlar Kütahya’yı temsil edecekler. İlimize yakışır bir şekilde müsabakalara katılmalılar “ ifadelerini kullandı.(İÖ-EFE)
Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16