Hilas Otel

Çelik İnşaat

Yüksekova İlçesi Yeni Sebze Ve Meyve Haline Kavuştu

Hakkari’nin Yüksekova Belediyesi tarafından Doğu Anadolu Kalkanıma Ajansı’nın (DAKA) desteğiyle yapılan sebze ve meyve hali faaliyete girdi.İpekyolu Caddesi üzerinde yapılan 17 dükkân ve soğuk hava deposundan oluşan Yüksekova Belediyesi...

Yüksekova İlçesi Yeni Sebze Ve Meyve Haline Kavuştu
banner1314
Hakkari’nin Yüksekova Belediyesi tarafından Doğu Anadolu Kalkanıma Ajansı’nın (DAKA) desteğiyle yapılan sebze ve meyve hali faaliyete girdi.
İpekyolu Caddesi üzerinde yapılan 17 dükkân ve soğuk hava deposundan oluşan Yüksekova Belediyesi Sebze ve Meyve Hali faaliyete girdi. Yeni Sebze ve Meyve Halinin çevre düzenleme çalışmalarını da kısa süre içerisinde tamamladıklarını belirten Yüksekova Belediyesi Eş Başkanı Ruken Yetişkin, “Daha önceki sebze ve meyve halimiz yetersiz kalıyordu. Bunu göz önünde bulundurarak bu eksikliği gidermek için geçtiğimiz yıl Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (DAKA) bir proje sunduk ve projemiz yüzde 80 hibe desteği sağlanmak üzere kabul edildi. Ancak daha sonra DAA yönetim kurulunun aldığı kararla bu hibe desteği yüzde 57’ye düşürüldü. DAKA’nın yüzde 57’lik desteği ve belediye bütçemizin yüzde 43’ünü karşıladığı sebze ve meyve hali orta boy sebze ve meyve hallerinin tüm özelliklerini taşıyor. Esnaflarımızın bu konuda bir daha sıkıntı çekmemeleri için gerekli tüm çalışmalar titizlikle yapıldı” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300