banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Tobb Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Seçimi Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na Gülseren Hülya Akkaya seçildi.Gaziantep Sanayi Odası koordinatörlüğünde oluşturulan TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri...

GAZİANTEP 07.01.2015, 18:48
Tobb Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Seçimi Yapıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na Gülseren Hülya Akkaya seçildi.
Gaziantep Sanayi Odası koordinatörlüğünde oluşturulan TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri 06 Ocak’ta tamamlandı. Seçimlerde Başkan Gülseren Hülya Akkaya olurken, Başkan Yardımcılıklarına Filiz Evran ve Duygu Akınal Salıcı, Genel Sekreterliğe de Ayşen Ahi seçildi.
Akkaya, yaptığı açıklamada, kadın girişimci sayısının artırılması için çalışacaklarını belirterek, kadın girişimciliğin ülke genelinde geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik politika ve stratejiler oluşturulmasına ilişkin çalışmalar ve öneriler sunarak kadın girişimciliğin geliştirilmesine destek vereceklerini ifade etti.
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile koordineli faaliyet gösteren TOBB İl Kadın Girişimci Kurulları’nın 81 ilde faaliyet gösterdiğini söyleyen Akkaya, “Kendini geliştirmeye açık ve girişimci olmak isteyen kadınların, geleneksel iş modellerinin yanında, teknolojinin desteği ile hayallerindeki girişimciliklerini gerçekleştirmelerine aracılık edeceğiz. Ülkemizin aydınlık geleceğini kurmak için kadın istihdamının, fırsat eşitliğinin, genel ve mesleki eğitimin, yerel ve ulusal düzeyde daha fazla gündemde tutulması öncelikli görevlerimizin başında gelecektir” diye konuştu.
Kadınların üretim sürecindeki varlığının önemini vurgulayan Akkaya, kadın elinin değmediği bir ekonominin bereketinin de olmayacağını belirterek, şunları kaydetti:
“Kadınların üretim sürecindeki varlığı çok önemli. Kadın girişimci potansiyelinin artırılması ve çalışma hayatının kadınlarımız için de bir yaşam felsefesi olarak benimsenmesi gerektiğine inanıyorum. Mevcut ve aday girişimci kadınlarımızın Gaziantep’te karşılaştıkları gerek finansal kaynak, gerek altyapı ve gerekse kalite rekabetinde mevcut sorunlarına çözüm önerileri sunacağız.”
Yorumlar (0)