banner1365

banner1345

Muhabbet Kuşlarını El Üstünde Tutuyorlar

banner1357

Gaziantep’te muhabbet kuşu sahibi vatandaşlar, kış aylarında kuşlarının hastalanmaması için titizlik gösteriyor.Jumbo, Pakistan, Çekoslavak ve daha birçok çeşidi bulunan muhabbet kuşlarının hastalanmaması için çeşitli tedaviler uygulanıyor....

GAZİANTEP 08.01.2015, 17:01
Muhabbet Kuşlarını El Üstünde Tutuyorlar
banner1353
Gaziantep’te muhabbet kuşu sahibi vatandaşlar, kış aylarında kuşlarının hastalanmaması için titizlik gösteriyor.
Jumbo, Pakistan, Çekoslavak ve daha birçok çeşidi bulunan muhabbet kuşlarının hastalanmaması için çeşitli tedaviler uygulanıyor. Muhabbet kuşlarının hastalıktan korunması için sularına vitamin de ekleniyor. Bakıcılar, zahmetli olmasına rağmen zorlu bir uğraş vererek muhabbet kuşlarının her ihtiyacını karşılıyor.
Muhabbet kuşlarının hasta olmaması için özel bir çaba gösterdiklerini belirten Attila Kozanoğlu, "Muhabbet kuşlarına mama veriyoruz. Hastalıklardan korumak amacıyla vitamin veriyoruz. Bakımlarını yapıyoruz. Vitaminleri kış aylarında besin takviyesi olması için veriyoruz. Vitaminleri rahatsızlıktan korumak amacıyla da veriyoruz. Muhabbet kuşları ishal, üst solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıklara yakalanıyor. Bu hastalıklar özellikle kış mevsimlerinde daha çok baş gösteriyor. Kendi yaptığımız mamalardan da veriyoruz. Bunlara artı olarak ilaç da vererek hastalıkların önüne geçmeye çalışıyoruz. Muhabbet kuşlarının 4 çeşidi bulunmaktadır. Çekoslavak, Jumbo ve Pakistan türünde muhabbet kuşları var. Daha farklı türleri de vardır. Muhabbet kuşlarının kaldığı odadaki sıcaklığın 25 dereceden aşağı düşmemesi gerekir. Oda sıcaklığı 25 derecenin altına düşerse muhabbet kuşları hasta olur" dedi.
Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:15
Güneş 06:40
Öğle 12:25
İkindi 15:29
Akşam 18:01
Yatsı 19:21