Muhabbet Kuşlarını El Üstünde Tutuyorlar

Gaziantep’te muhabbet kuşu sahibi vatandaşlar, kış aylarında kuşlarının hastalanmaması için titizlik gösteriyor.Jumbo, Pakistan, Çekoslavak ve daha birçok çeşidi bulunan muhabbet kuşlarının hastalanmaması için çeşitli tedaviler uygulanıyor....

Muhabbet Kuşlarını El Üstünde Tutuyorlar
banner1314
Gaziantep’te muhabbet kuşu sahibi vatandaşlar, kış aylarında kuşlarının hastalanmaması için titizlik gösteriyor.
Jumbo, Pakistan, Çekoslavak ve daha birçok çeşidi bulunan muhabbet kuşlarının hastalanmaması için çeşitli tedaviler uygulanıyor. Muhabbet kuşlarının hastalıktan korunması için sularına vitamin de ekleniyor. Bakıcılar, zahmetli olmasına rağmen zorlu bir uğraş vererek muhabbet kuşlarının her ihtiyacını karşılıyor.
Muhabbet kuşlarının hasta olmaması için özel bir çaba gösterdiklerini belirten Attila Kozanoğlu, "Muhabbet kuşlarına mama veriyoruz. Hastalıklardan korumak amacıyla vitamin veriyoruz. Bakımlarını yapıyoruz. Vitaminleri kış aylarında besin takviyesi olması için veriyoruz. Vitaminleri rahatsızlıktan korumak amacıyla da veriyoruz. Muhabbet kuşları ishal, üst solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıklara yakalanıyor. Bu hastalıklar özellikle kış mevsimlerinde daha çok baş gösteriyor. Kendi yaptığımız mamalardan da veriyoruz. Bunlara artı olarak ilaç da vererek hastalıkların önüne geçmeye çalışıyoruz. Muhabbet kuşlarının 4 çeşidi bulunmaktadır. Çekoslavak, Jumbo ve Pakistan türünde muhabbet kuşları var. Daha farklı türleri de vardır. Muhabbet kuşlarının kaldığı odadaki sıcaklığın 25 dereceden aşağı düşmemesi gerekir. Oda sıcaklığı 25 derecenin altına düşerse muhabbet kuşları hasta olur" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300